Anasayfa Sektörel FTX Kurucusu Hakkında Gelişme: Multi Milyon Dolarlık Jetleri...

FTX Kurucusu Hakkında Gelişme: Multi Milyon Dolarlık Jetleri...

Sektörel

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'in multi milyon dolarlık jetleri, alacaklılara geri ödeme yapmak için kullanılabilir.

FTX Kurucusu Hakkında Gelişme: Multi Milyon Dolarlık Jetleri...

Çarşamba günü yapılan bir mahkeme başvurusuna göre; FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'a (SBF) ait olduğu iddia edilen iki lüks jet, alacaklılara geri ödeme yapmak üzere elden çıkarılabilir.

Görünüşe göre jetler, iflas eden eski milyarder tarafından hiç kullanılmamış. Söz konusu iki jetin markası ve modeli Bombardier Global ve Embraer Legacy'dir. Her iki jetin toplam değerinin 28.4 milyon dolar civarında olduğu bildiriliyor.

Uçak takipçilerinden alınan verilere göre, her iki jetin de özel sahipleri var. Fakat jetlerin mülkiyeti DOJ (Adalet Bakanlığı) ve FTX arasında ihtilaf konusu. Island Air Capital (IAC) tarafından yapılan bir başvuruya göre,

Hükûmet, her iki uçağın da 'dolandırıcılıktan elde edilen gelirlerle satın alınan mülkler olarak el koymaya tabi' olduğu görüşünü benimsemiştir.

IAC, borsadan hiç kimsenin uçakları kullanmadığını yineledi. IAC, ayrıca konu mahkemedeyken yükseltme ve onarım masraflarını kimin ödeyeceğini bilmek istiyor. İflas eden borsa, uçakları satın almak için kullanılan kredilerin belgelenmemesi nedeniyle sahiplik iddiasında bulunuyor.

Dosyaya göre; jetler, "FTX'ten sağlanan finansman" ile satın alındı. Anlaşma; teminatsız, faizsiz bir kredi üzerinden yapıldı. Anlaşmaya SBF ile IAC'nin sahibi Paul Aranha arasında yapılan bir "prensip anlaşması" ile yeşil ışık yakıldı.

FTX Alacaklıları Anthropic'ten Fon mu Alacak?

FTX Kurucusu Hakkında Gelişme: Multi Milyon Dolarlık Jetleri...

Yapay zekâ firması Anthropic; kısa bir süre önce Amazon, Google gibi şirketlerden 6 milyar dolara kadar fon topladı. Bu gelişme, FTX alacaklılarının fonlarını geri alabilme olasılığını artırdı. Borsa,, geçen yıl AI firmasına 500 milyon dolar yatırım yaptı. Anthropic'in son finansmanı, borsanın hisse değerinde önemli bir artışa yol açtı.

Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşımda, kurtarma şansını artırma olasılığı hakkında konuştu. Marszalek, Anthropic'in şu anda 20 milyar dolar değerinde olduğunu vurguladı.

FTX Kurucusu Hakkında Gelişme: Multi Milyon Dolarlık Jetleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar