Anasayfa Sektörel FTX Kurucusu Yargılanıyor: Davanın Üçüncü Gününden Notlar...

FTX Kurucusu Yargılanıyor: Davanın Üçüncü Gününden Notlar...

Sektörel

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'in davasının üçüncü gününde neler yaşandı? Ayrıntılar burada...

FTX Kurucusu Yargılanıyor: Davanın Üçüncü Gününden Notlar...

Sam Bankman-Fried (SBF) davası bu hafta başında başladı. 5 Ekim 2023, duruşmanın üçüncü günü oldu. İki eski FTX ve Alameda çalışanı Gary Wang ve Adam Yedidia, Paradigm Kurucu Ortağı Matt Huang ile birlikte mahkemede ifade verdi. 

FTX Şüpheli Her Şeyi Örtbas Etti

FTX Kurucu Ortağı ve Eski Baş Teknoloji Sorumlusu Gary Wang, yazdığı borsa kodu aracılığıyla "Alameda Research'e özel ayrıcalıklar" yarattığını açıkladı. Wang; SBF'nin, kendisini Alameda'ya FTX müşterilerinin sahip olmadığı avantajlar sağlaması için yönlendirdiğini iddia etti.

Buna diğer piyasa yapıcılardan daha hızlı emir verme olanağı da dâhildi. Wang, ayrıca Alameda'nın bu ayrıcalıkları kullanarak FTX'in hesaplarından sınırsız miktarda para çekebileceğini açıkladı. Aslında, bakiye eksiye düşse veya sıfırın altına inse bile bunu yapabilirdi. Bununla birlikte normal bir traderın para çekmek için yeterli fona veya teminata sahip olması gerekirdi. Wang, Alameda'nın sahip olduğu bu avantajların hiçbirinin kamuoyu tarafından bilinmediğini açıkladı.

FTX Kurucusu Yargılanıyor: Davanın Üçüncü Gününden Notlar...

SBF'nin MIT'deki oda arkadaşı ve FTX geliştiricisi Adam Yedidia, kripto para borsasının iflas etmeden önce bildirdiği 8 milyar dolarlık açık hakkında ifade verdi. Yedidia, Alameda'nın kredilerini ödemek için müşteri mevduatlarını kullandığını öğrendiğinde şirketten istifa ettiğini açıkladı. Ayrıca, Bankman-Fried'in Signal uygulaması aracılığıyla kendisi ve diğer FTX çalışanlarıyla iletişim kurmak istediğini iddia etti. Bunun arkasındaki nedeni açıklarken şunları söyledi:

Bana Signal'i kullanmamı söyledi. Tüm şirkete söyledi. Uygulamanın otomatik silme özelliği de vardı. Mesajları tutmanın bir dezavantaj olduğunu söyledi. Eğer düzenleyiciler hoşlarına gitmeyen şeyler bulurlarsa, bu şirket için kötü olabilirmiş.

SBF'nin babası Joseph Bankman, diğerleri ifade verirken not alırken görüldü. Ayrıca, bunları SBF'nin annesi Barbara Fried'e verirken de görüldü. SBF'nin annesinin elinde bir kalem tuttuğu ancak ayrıntıları not almaktan çok dinlemeye odaklandığı fark edildi. Onun aksine bir jüri üyesi, Yedidia'nın FTX mevduatlarına ilişkin ayrıntıları açıkladığı sırada uyuyakaldı.

FTX Kurucusu Yargılanıyor: Davanın Üçüncü Gününden Notlar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar