Anasayfa Sektörel FTX Müşterileri için Kritik Bir Açıklama Geldi: Bu Tarihe Kadar...

FTX Müşterileri için Kritik Bir Açıklama Geldi: Bu Tarihe Kadar...

Sektörel

FTX müşterileri, 2024 yılının ortasına kadar varlıklarının yüzde 90'ını geri alabilirler.

FTX Müşterileri için Kritik Bir Açıklama Geldi: Bu Tarihe Kadar...

FTX borçluları Bölüm 11 davalarında önemli bir dönüm noktasını açıkladılar. Şu anda feshedilmiş olan borsanın ABD ve küresel platformlarının müşterileri, 2024 yılının ortasına kadar varlıklarının yüzde 90'ını geri alabilirler. X'teki resmî bir gönderiye göre, kapsamlı tartışmaların ardından bir anlaşmaya varıldı.

Uzlaşma teklifine ilişkin bir bildirim, borçlular tarafından 16 Ekim'de Delaware merkezli bir ABD İflas Mahkemesine gönderildi. Fakat FTX borçlularının, mahkemenin onayını almak için 16 Aralık'a kadar resmî bir başvuru yapmaları gerekiyor.

Planın bir parçası da yaklaşık 9 milyar dolarlık "Zarar Talebi" oldu. Ayrıca, plana göre varlıklar üç havuza bölünecek. Birincisi, FTX.com müşterilerinin yararına olan varlıklar. İkincisi, ABD müşterileri için ve üçüncüsü de diğer varlıklardan oluşan genel bir havuzdur. 

Bunun yanı sıra toplamın 8.9 milyar doları FTX.com için, 166 milyon doları ise FTX.US içindir. Talebin mahkeme tarafından kabul edilmesi halinde müşteriler, paylarını 2024 yılının ikinci çeyreğine kadar alabilecekler.

FTX Müşterileri için Kritik Bir Açıklama Geldi: Bu Tarihe Kadar...

FTX CEO'sundan Açıklama Geldi

FTX CEO'su ve yeniden yapılandırma sorumlusu John J. Ray III, "Gördüğüm en zorlu finansal felaketten başlayarak borçlular ve onların alacaklıları, müşteriler için neredeyse tamamen bir kayıp olabilecek bir durumdan muazzam bir değer yarattılar." dedi.

Birçok kişi, iflastan sonraki dokuz gün içinde borsadan 250.000 doların üzerinde para çeken müşterilerin alacaklarının yüzde 15 oranında azaltılacağına dikkat çekti. Fakat 250.000 doların altındaki taleplerde indirim uygulanmayacak.

Borçlulara göre, "Dokuz günlük süre zarfında 250.000 dolardan daha az bir tercih anlaşması tutarına sahip olan uygun müşteriler, herhangi bir talep veya ödeme indirimi olmaksızın anlaşmayı kabul edebileceklerdir."

Uzlaşma, bazı başka kişileri de hak talebinin dışında bırakabilir. Plana göre, olaydan haberi olan içerdeki kişiler veya müşteriler hak sahibi olmayabilir.

FTX Müşterileri için Kritik Bir Açıklama Geldi: Bu Tarihe Kadar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar