Anasayfa Altcoin FTX, Rezervlerini Tasfiye Edebilir: Bu Coin'den Düşüş Tepkisi!

FTX, Rezervlerini Tasfiye Edebilir: Bu Coin'den Düşüş Tepkisi!

Altcoin

FTX'in kripto varlıklarının büyük bir bölümünü tasfiye edebileceği korkusuyla bir altcoinde dikkat çeken bir düşüş yaşandı.

FTX, Rezervlerini Tasfiye Edebilir: Bu Coin'den Düşüş Tepkisi!

Solana'nın fiyatı, iflas eden kripto para borsası FTX'in yakında SOL tokenin ve Solana'ya bağlı diğer kripto varlıkların önemli bir kısmını tasfiye edebileceği korkusunun ortasında son 24 saatte yüzde 6'dan fazla düştü.

Halka açık üç FTX soğuk depolama cüzdanının değerini toplayan Solscan'den elde edilen verilerin birleşimine göre; FTX mülkü, Solana ağında toplam 1,5 milyar dolarlık kripto varlığına sahip. Bu ağır rakamın yalnızca 128 milyon dolarını Solana tokenleri oluşturuyor.

Tutarın geri kalanı, Wrapped Bitcoin (WBTC), MAPS, Serum (SRM) gibi çok sayıda Solana tabanlı altcoinden ve halk dilinde FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried'e bir jest olarak "Sam Coin'leri" olarak adlandırılan bir dizi diğer tokenden oluşuyor. 

Yine de tasfiyecilerin yakında 128 milyon dolar değerindeki SOL'u ve yüz milyonlarca değerindeki SOL'a bağlı diğer tokenleri piyasaya sürebileceği fikri piyasada pek fazla güven uyandırmadı.

FTX, Rezervlerini Tasfiye Edebilir: Bu Coin'den Düşüş Tepkisi!

Kullanıcılar, SOL Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdiler

Bir dizi kullanıcı, yaklaşan satışlara ilişkin endişelerini dile getirmek için X'i (eski adıyla Twitter) kullandı. Bir kullanıcı, "FTX, 680 milyon dolar değerindeki SOL'u tasfiye etmek üzere." diye yazdı. Bir diğeri, "FTX'in rezervlerini satmasının ardından SOL, sert bir düşüş yaşayacak ve yakında 14 dolara gerileyecek." dedi.

FTX iflas başvurularına göre; FTX varlıklarının tasfiyesi için önerilen plan, tokenlerin satışına bir dizi koşul getiriyor. 24 Ağustos'ta FTX, geri kazanılan kripto varlıklarının satışını denetlemek için yatırım yöneticisi olarak Galaxy Digital Capital Management'ı atamayı teklif etti.

Bu planda, FTX mülkünün her hafta yalnızca maksimum 100 milyon dolar değerinde token satmasına izin verilecek ancak bu limit, bireysel token bazında 200 milyon dolara yükseltilebilecek. Bu limitler, token satışlarının piyasa üzerindeki etkisini en aza indirmek ve aynı zamanda FTX'in alacaklıları bütünleştirmesine izin vermek amacıyla getirildi.

Plan henüz mahkemeler tarafından imzalanmadı ancak planın ve FTX token satışlarıyla ilgili diğer bazı konuların, 13 Eylül'de Delaware İflas Mahkemesi'ne sunulması bekleniyor.

12 Nisan'daki duruşmada FTX, yaklaşık 7,3 milyar dolarlık likit varlık kurtardığını ve bu meblağın 4,8 milyar dolarının Kasım 2022 itibarıyla kurtarılan varlıklardan oluştuğunu açıkladı.

Bununla birlikte genel olarak duruşmada sunulan belgelere göre FTX, 12 Nisan'ın piyasa fiyatlarında stakeholder'ların kurtarılması için toplam 4,3 milyar dolarlık kripto varlığı elinde tutuyordu. Yazının hazırlandığı sırada Solana, hafta boyunca yaşadığı yaklaşık yüzde 11 düşüşle 18,38 dolardan işlem görüyor. 

FTX, Rezervlerini Tasfiye Edebilir: Bu Coin'den Düşüş Tepkisi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik