Anasayfa Altcoin FTX Transferleri, Solana'nın Hızını Kesmedi: Hedefe İlerliyor!

FTX Transferleri, Solana'nın Hızını Kesmedi: Hedefe İlerliyor!

Altcoin

FTX'in Solana transferleri devam etse de SOL fiyatı 50 dolar hedefine doğru ilerliyor.

FTX Transferleri, Solana'nın Hızını Kesmedi: Hedefe İlerliyor!

Altcoin alanındaki bazı dalgalanmalara rağmen Ethereum rakibi Solana, ilk on kripto listesinde en iyi performans gösteren varlıklardan biri olmaya devam ediyor. VanEck gibi büyük oyuncular büyük bir fırsat gördükçe SOL fiyatı 44 dolara yükseldi. SOL fiyatı, 50 dolara adım adım ilerliyor. 

FTX Transferleri Sırasında Solana Fiyat Hareketleri

Zincir üstü verilere göre; kripto para borsası FTX, Solana varlıklarının büyük bir kısmını borsalara taşıyor. Buna rağmen SOL boğaları, altcoin üzerindeki satış baskısını absorbe etmeye devam ediyor.

Spot on Chain'in verilerine göre; FTX ve Alameda, son 24 saat içinde borsalara yaklaşık 40 milyon dolar aktardı. Bu, son birkaç hafta içinde gerçekleşen büyük transferlerin devamı niteliğinde.

Bir piyasa dalgalanması yaşadıktan sonra SOL fiyatı, yükselen bir kanal modelini şekillendirerek yukarı doğru bir yörüngeye girdi. Özellikle Solana, Temmuz ayından bu yana ilk kez 28,16 dolarlık önemli bir direnç seviyesine ulaşarak kayda değer bir atılım gerçekleştirdi.

Boğalar güçlerini toplayıp 42,50 dolarlık direnç seviyesini aşarsa Solana fiyatı yeniden ivme kazanabilir ve gözünü 46,83 dolarlık direnç seviyesine dikebilir. Bu seviyede tutunmak, Kasım ayının ilerleyen günlerinde 50 dolarlık önemli dirence ulaşma girişiminin önünü açabilir.

Cesaret verici bir şekilde 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), fiyat için sürekli olarak destek sağladı. Fakat yükselen destek trend çizgisinin aşılması ivme kaybına yol açabilir ve fiyat yakın vadede potansiyel olarak 38,77 dolarlık destek seviyesini test edebilir. Trendin tersine dönmesi durumunda daha fazla aşağı yönlü hareket, fiyatı önümüzdeki günlerde 33,29 dolarlık destek seviyesine götürebilir.

FTX Transferleri, Solana'nın Hızını Kesmedi: Hedefe İlerliyor!

Solana, Ethereum Katili Gibi Performans Gösteriyor

Solana, gerçek bir Ethereum katili gibi performans gösteriyor ve en büyük altcoin üzerinde avantaj sağlıyor. Kaiko Research'ün yakın tarihli bir raporuna göre; SOL/ETH oranı, Eylül ayından bu yana tutarlı bir yükseliş sergiledi. Bu ralli; söz konusu oranı, kripto para borsası FTX'in Kasım 2022'deki çöküşünden önce sahip olduğu seviyelere geri getirdi.

Bu bağlamda SOL/ETH oranının yükselmesi SOL'un ETH'den daha iyi performans gösterdiğini, SOL/ETH oranının düşmesi ise SOL'un ETH'ye kıyasla daha düşük performans gösterdiğini ifade ediyor. Kaiko, araştırma raporunda şunları kaydetti:

Eylül ayından bu yana SOL, açık bir şekilde daha iyi performans gösteren taraf oldu ve ikisi arasındaki oran 0,011'den yaklaşık 0,025'e sıçrayarak FTX'in çöküşünden hemen önceki oranı kırdı.

Kaynak: CoinGape

FTX Transferleri, Solana'nın Hızını Kesmedi: Hedefe İlerliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar