Anasayfa Sektörel FTX ve Alameda, İki Borsaya 24 Milyon Dolarlık Kripto Aktardı!

FTX ve Alameda, İki Borsaya 24 Milyon Dolarlık Kripto Aktardı!

Sektörel

FTX ve Alameda'nın, Kraken ve OKX borsalarına 24 milyon dolarlık kripto para transfer ettiği öğrenildi.

FTX ve Alameda, İki Borsaya 24 Milyon Dolarlık Kripto Aktardı!

Sam Bankman-Fried'in iflas eden imparatorluğundaki firmalar FTX ve Alameda Research'ün 24 milyon dolar değerindeki kripto varlıklarını Kraken ve OKX kripto borsalarına aktardığı bildirildi.

FTX'in dijital varlıkları nakde dönüştürme stratejisi, iflas başvurusunda bulunduktan sonra mali durumunu istikrara kavuşturmaya yönelik bir başka girişim oldu.

Firmalar, borsalara toplam 250.000 Solana (SOL) (13,5 milyon dolar), 8,27 milyon Polygon (MATIC) (7,41 milyon dolar) ve 1.500 Ethereum (ETH) (3,1 milyon dolar) transfer etti. 

14 Kasım itibariyle FTX ve Alameda tarafından çeşitli borsalara transfer edilen varlıkların toplam değeri 438 milyon dolardır. Bu transferler, 42 farklı token halinde yapılmıştır.

Transferlere Rağmen FTX Likiditesi Azalıyor

FTX ve Alameda, İki Borsaya 24 Milyon Dolarlık Kripto Aktardı!

Böylesine etkileyici transferlere karşın FTX likiditesi azalıyor: soğuk depolamada yalnızca 3.408 SOL (179.000 dolar) kaldı. Bununla birlikte 42,2 milyon SOL (2,19 milyar dolar) tutarındaki büyük bir zula kilitli kalmaya devam edecek ve önümüzdeki yıldan itibaren 2027 veya 2028'e kadar kademeli olarak çözülecek.

Varlıkların hareketinin ortasında SOL fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 6,90 düşerek 54,47 dolara geriledi. MATIC fiyatı ise tam tersine yüzde 8,47 artışla 0,9622 dolara yükseldi. ETH'nin fiyatı neredeyse hiç değişmedi ve yalnızca yüzde 0,43 düşerek 2,049 dolara geriledi. 

Kasım ayı başlarında analistler, FTX ve Alameda'nın 50,5 milyon dolar değerindeki adresleri çeşitli borsalara taşıdığını söyledi. Spot On Chain hesaplamalarına göre, FTX ve Alameda Research 24 Ekim'den 8 Kasım'a kadar 350 milyon dolar değerinde 36 varlık taşıdı.

FTX ve Alameda, İki Borsaya 24 Milyon Dolarlık Kripto Aktardı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar