Anasayfa Sektörel FTX Yeniden Faaliyetlere Başlayabilir! Teklifler Değerlendiriliyor...

FTX Yeniden Faaliyetlere Başlayabilir! Teklifler Değerlendiriliyor...

Sektörel

FTX'in, borsanın yeniden faaliyetlere başlayabilmesi için teklifleri değerlendirdiği bildirildi.

FTX Yeniden Faaliyetlere Başlayabilir! Teklifler Değerlendiriliyor...

Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre; iflas eden FTX, şu anda kripto para borsasını yeniden faaliyete geçirmek isteyen üç muhtemel teklif sahibinin tekliflerini değerlendiriyor.

Wilmington, Delaware'de yapılan bir mahkeme duruşması sırasında, Perella Weinberg Partners'tan FTX'i temsil eden yatırım bankacısı Kevin M. Cofsky, şirketin yıl sonuna kadar bu tekliflerle ilgili bir karara varma niyetini açıkladı.

FTX'in yeniden canlanması için potansiyel yollar değerlendiriliyor ve masada birkaç seçenek var.

FTX Borsayı Canlandırmak İçin Farklı Senaryolar Düşünüyor

Senaryolardan biri, en iyi döneminde 9 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan bir müşteri tabanına sahip olan kripto para borsasının tamamının satılmasını içeriyor.

Alternatif olarak FTX, operasyonlarını yeniden başlatmak için harici bir ortakla, muhtemelen stratejik bir yatırımcıyla iş birliği yapmayı seçebilir.

Üçüncü seçenekte ise FTX, önceki CEO'su olmadan da olsa borsasını canlandırmak için bağımsız bir yolculuğa çıkabilir.

Geçen yıl mali çalkantılar nedeniyle görevinden istifa eden FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried şu anda yasal bir savaşın içinde.

SBF, FTX müşteri fonlarının yüksek riskli ticaret, siyasi katkılar ve abartılı mülk edinimleri için Alameda Research'e yönlendirildiği iddiasıyla ilgili yedi federal dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya. Bu eylemler, sonunda her iki kuruluşun da çöküşüne yol açtı.

FTX Alacaklıları için Umut Işığı

FTX Yeniden Faaliyetlere Başlayabilir! Teklifler Değerlendiriliyor...

Bu müzakereler sürerken FTX'in alacaklıları için bir umut ışığı var. FTX'in geçen yıl iflas başvurusunda bulunmasından bu yana alacaklıların geri ödemeleri için fon yaratma arayışları durmaksızın devam ediyor.

Mahkeme belgeleri, FTX'in yöneticilerinin yaklaşık 7 milyar dolarlık varlığı geri kazanmayı başardığını ve bunun önemli bir kısmının, yaklaşık 3,4 milyar dolarının kripto para birimleri şeklinde olduğunu ortaya koyuyor.

O zamandan bu yana, büyük alacaklı grupları arasındaki son müzakerelerde önemli ilerlemeler kaydedildi. Şirket avukatı Andrew Dietderich'e göre, önemli anlaşmazlıklar üzerinde geçici anlaşmalara varıldı ve potansiyel olarak Aralık ayında kapsamlı bir ödeme planının sunulmasının önü açıldı.

Kaynak: Cryptonews

FTX Yeniden Faaliyetlere Başlayabilir! Teklifler Değerlendiriliyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan