Anasayfa Sektörel FTX'in Eski CTO'su, SBF Aleyhine İfade Verdi: Suç İşledik!

FTX'in Eski CTO'su, SBF Aleyhine İfade Verdi: Suç İşledik!

Sektörel

FTX'in eski CTO'su Gary Wang; "Nishad Singh, Caroline Ellison ve Sam Bankman-Fried ile birlikte suç işlediklerini" dile getirdi.

FTX'in Eski CTO'su, SBF Aleyhine İfade Verdi: Suç İşledik!
Hızlı İçerik

FTX'in eski CTO'su Gary Wang, perakende yatırımcıların ve platformun eski alt düzey çalışanlarının ifadelerinin ardından Sam Bankman-Fried aleyhine ifade verdi.

FTX'in C-Suite'i çoğunlukla yetkililerle iş birliği içerisinde oldu. Suçlanmaktan kaçınmak için şimdilik bir şey söylememeyi tercih eden Ryan Salame ve çöküşten önce ayrılan ve herhangi bir kabahatle suçlanmayan diğer iki yönetici hariç, suçlarını kabul ettiler ve mahkemede ifade vermeyi kabul ettiler.

Fransız emtia traderı Marc-Antoine Juillard'ın - fonlarının kontrolünü elinde tutmak için marj ticaretini spot ticaret lehine reddettiğini özellikle belirtmiştir - ve üniversiteden tanıdığı FTX meslektaşı Adam Yedida'nın ifadelerinin ardından SBF davasının üçüncü gününde FTX'in iç işleyişine ana anahtar erişimi olan ilk tanık Gary Wang'ın ifadesine tanıklık edildi.

FTX'in Eski CTO'su, SBF Aleyhine İfade Verdi: Suç İşledik!

Hoşbeş ve birkaç ön bilgilendirmenin ardından mahkeme, hemen eski CTO'ya ağır suçlamalar yöneltti. Muhtemelen daha hafif bir ceza karşılığında suçunu kabul eden Wang, kendisinin ve suç ortağı olduğu iddia edilen kişilerin suçunu hemen kabul etti.

Kürsüye çıkan Gary Wang, FTX'te gerçekten de suç işlediğini neredeyse anında doğruladı.

AUSA: "FTX'te suç işlediniz mi?"

Gary Wang: "Evet. Nishad Singh, Caroline Ellison ve Sam Bankman-Fried ile birlikte."

Bunun üzerine ABD Savcısı, hemen elektronik dolandırıcılık sorusunu yöneltti. Wang, bunun varlığını hızla kabul etti ve söz konusu dolandırıcılığın, Alameda'nın sınırsız para çekmesine izin verilerek gerçekleştiğini belirtti.

Kendisine daha fazla baskı yapıldığında Wang, bu özel ayrıcalıkların kanunda yer aldığını belirtti. Ayrıca - FTX'teki yüzde 17'lik hissesine rağmen - tüm anlaşmazlıkların sonunda SBF'nin istekleri doğrultusunda çözüldüğünü aktardı.

Ücretler ve Uygulamalar

Wang'ın suçunu açıkça kabul etmesinin ardından mahkeme, eski CTO'ya şirketinin nasıl gelir elde ettiğini sordu. Wang, gelirin alım satım ücretlerinden elde edildiği yanıtını verdi.

Kardeş platform Alameda Research'ün adı da tartışıldı. Cevap vermesi için sıkıştırıldığında Wang; ismin Research kısmının, SBF'nin "firmanın Ar-Ge alanında aktif olduğunu ima eden bir isimle banka hesabı açmanın daha kolay olacağına" inandığı için seçildiğini belirtti.

Sam banka hesabı açmanın daha kolay olacağını söyledi. [...] Adını 'Shit Coin Daytraders Inc.' koymayın, kimse araştırmayı sevmez.

Birkaç soru daha sorulduktan sonra, Gary Wang'ın tanık kürsüsünden inmesine izin verildi ancak muhtemelen daha sonraki bir tarihte daha fazla sorgulama için geri dönecek. Mahkeme kısa bir süre sonra ertelendi.

FTX'in Eski CTO'su, SBF Aleyhine İfade Verdi: Suç İşledik! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar