Anasayfa Sektörel FTX'in Müşterilerine Geri Ödeme Planı: Borsa Yeniden Açılabilir!

FTX'in Müşterilerine Geri Ödeme Planı: Borsa Yeniden Açılabilir!

Sektörel

FTX, müşteri taleplerini nakit olarak halletmek için yeni bir alacaklı-geri ödeme planı taslağı sundu. İşte detaylar...

FTX'in Müşterilerine Geri Ödeme Planı: Borsa Yeniden Açılabilir!

Önemli bir olay dönüşünde, Kasım 2022'de iflas başvurusunda bulunan kripto borsası FTX, kısa süre önce müşteri taleplerini nakit olarak halletmek amacıyla bir alacaklı-geri ödeme planı taslağı başlattığını duyurdu. Ayrıca platform, FTX.com'un yeniden başlatılmasını teklif ederek şirketin uluslararası müşteriler için hizmetlerinden yararlandı.

Bir Bloomberg raporuna göre, feshedilmiş kripto borsası, iflasının bir parçası olarak müşteri şikayetlerini çözmek için girişimlerde bulundu. Geçen yıl FTX, ABD Mahkemesi'nde Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu ve şirket kendisini çöküşün eşiğinde buldu. Ancak ABD federal savcılarının, platformun faaliyetlerini çökmeden aylar önce araştırdıkları ortaya çıktı.

FTX tarafından benimsenen yeni strateji, yerel token FTX Token (FTT) satmayı ve böylece fonu müşteri borçlarını geri ödemek için kullanmayı amaçlıyor. Rapora göre, geri ödeme planını yönlendiren kurtarma havuzları, FTX.com ve FTX US müşterileriyle bağlantılı varlıkların yanı sıra tamamen müşterilere bağlı olmayan varlıkları içeriyor.

Henüz Başlangıç Aşamasında!

FTX'in Müşterilerine Geri Ödeme Planı: Borsa Yeniden Açılabilir!

FTX Yeniden Yapılandırma Başkanı John J. Ray III, planın başlangıç ​​aşamasında olduğunu vurguladı ve daha sonra hangi tadil edilmiş planın uygulanacağına bağlı olarak yedi sınıf alacaklıyı oylamaya davet etti.

"Planı bu nispeten erken aşamada sunma taahhüdümüzü bugün yerine getirmekten memnuniyet duyuyoruz."

FTX'in alacaklılarını çeşitli talep sahibi sınıflarına ayırması, bir sınıfın üçüncü taraf yatırımcılarla borsa yeniden başlatmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Birinci ve ikinci sınıf sırasıyla FTX.com ve FTX US müşterilerini içerirken, diğer taraflar NFT borsa müşterilerini, teminatsız talepleri, teminatlı talepleri ve tali talepleri kapsıyordu.

Geri ödeme planı FTX Token (FTT) token satışına odaklanırken, sınıf yapılanması FTX Token (FTT) sahiplerine hiçbir şey sunmaz. Rapor, alacaklı geri ödeme planının "küresel bir çözüm için bir ilk yapı ve istisnai derecede büyük ve karmaşık bir alacak koleksiyonunun iyi niyetli uzlaşmasını sağladığını" yineledi diyebiliriz.

FTX'in Müşterilerine Geri Ödeme Planı: Borsa Yeniden Açılabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik