Anasayfa Altcoin FTX'ten Dev Borsaya Solana Transferi! Fiyat Böyle Etkilendi...

FTX'ten Dev Borsaya Solana Transferi! Fiyat Böyle Etkilendi...

Altcoin

FTX, Binance'e 31 milyon dolar değerinde Solana (SOL) transfer etti. Bunun üzerine fiyatta düşüş yaşandı.

FTX'ten Dev Borsaya Solana Transferi! Fiyat Böyle Etkilendi...

Kripto analiz firması PeckShield'e göre; FTX etiketli bir adres, yaklaşık 31 milyon dolar değere sahip 750.000 Solana (SOL) tokenini iki adrese transfer etti. PeckShield'e göre, hedef adresler arasında 4Axqyo...wTAh ve kripto para borsası Binance yer aldı. Binance hesabının yaklaşık 110,4 milyon dolar değerinde 250.000 SOL aldığı görüldü. 

Tokenlerin bir borsaya aktarılması, satılma şanslarını artırdığı için bearish olarak kabul edilir. SOL'un fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3,1 düştü ve daha da düşebileceğine dair endişeler var. Bununla birlikte token, haftalık grafiklerde hala yüzde 23,9 oranında artış gösteriyor.

Bir ABD mahkemesi, FTX'in Solana varlıklarını tasfiye etme talebini bu yılın başlarında onaylamıştı. Üstelik SOL, FTX'in kripto varlıklarının çoğunluğunu oluşturuyor. ABD iflas mahkemesine göre, FTX'in elinde 1,16 milyar dolar değerinde SOL bulunuyordu.

FTX, Solana Varlıklarını Tasfiye mi Ediyor?

FTX'ten Dev Borsaya Solana Transferi! Fiyat Böyle Etkilendi...

Şu anda feshedilmiş olan borsa, mahkemeden izin aldığı için müşterilere ve hissedarlara geri ödeme yapmak üzere SOL varlıklarını tasfiye etmekte serbesttir. Fakat piyasanın bu dump'ı kaldırıp kaldıramayacağı henüz belli değil. Yatırımcılar, FTX SOL varlıklarını satmaya başladığında, eğer henüz satmamışlarsa, satış baskısında bir artış bekleyebilirler.

SOL fiyatı, FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in suçlu bulunması kararının açıklanmasının hemen ardından günlük grafiklerde yüzde 9'luk bir düşüş yaşamıştı. Yatırımcılar, büyük olasılıkla söz konusu borsanın yakında tasfiye sürecine başlayacağını tahmin ediyorlardı.

SOL, 2023 yılında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri ancak fiyatında büyük bir düzeltme yaşayabilir. Bununla birlikte proje birkaç kez esnekliğini kanıtlamıştır ve en son engelini hızla aşabilir. Yazım sırasında SOL, son bir saat içinde yüzde 0,8 artış ile 40,33 dolardan işlem görüyor.

FTX'ten Dev Borsaya Solana Transferi! Fiyat Böyle Etkilendi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik