Anasayfa Sektörel FTX'ten Kritik Duyuru Geldi: Bu Tarihe Kadar Süreniz Var!

FTX'ten Kritik Duyuru Geldi: Bu Tarihe Kadar Süreniz Var!

Sektörel

FTX, kullanıcıların içeride kalan paralarını çekebilmek için Talep Portalı'nda bulunan formu doldurmaları gereken son tarihi açıkladı.

FTX'ten Kritik Duyuru Geldi: Bu Tarihe Kadar Süreniz Var!

İflas eden kripto para borsası FTX, alacaklıların belirlenen portal aracılığıyla talep kanıtlarını kaydettirmeleri için son tarihi 29 Eylül 2023 olarak açıkladı. Kripto para borsasında parası kalan ve söz konusu varlıkları çekmek için hak sahibi olmak isteyen kişilerin en geç 29 Eylül tarihine kadar Talep Portalı’ndaki formu doldurmaları gereklidir. 

Bu strateji manevrası, FTX'in talep sürecini kolaylaştırma ve tüm ilgili tarafların talep kanıtlarını sunmak için yeterli zamana sahip olmalarını sağlama planının bir parçasını oluşturuyor.

FTX Talep Kanıtları için Son Tarih

FTX tarafından yapılan yeni duyuru; henüz talep sürecini başlatmamış olan tüm yatırımcıları, Bar Date'e kadar FTX Müşteri Talepleri Portalı aracılığıyla bunu yapmaya teşvik ediyor. Borsa; talep sahiplerini, iflasının açıklandığı önemli tarih olan 11 Kasım 2022 itibariyle hesap bakiyelerini derhal doğrulamaya çağırıyor.

FTX'in portal sayfasına göre; kullanıcılar artık müşteri taleplerinde bulunabilir, birden fazla hesap için talepte bulunabilir, başka bir kişi adına talepte bulunabilir ve hatta benzersiz bir müşteri kodu alabilir. Örneğin; birden fazla hesabı olan yatırımcılar, her bir hesap için ayrı talep belgesi sunmakla yükümlüdür.

Talep Portalı, hesapları oluştururken kullanılan kullanıcı adları ve şifreler gibi ayrıntıları gerektirir. FTX, talep sahiplerinin Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini başlatabileceklerini ancak doğrulanmış bir KYC statüsüne sahip olmanın bir talep göndermek için zorunlu olmadığını açıkladı. 

Talep kanıtlarının sunulması için son tarih 29 Eylül olsa da KYC inceleme ve doğrulama sürecinin bu son tarihten sonra da devam edeceği vurgulandı. KYC doğrulaması, devlet tarafından verilen bir kimlik belgesi ve işletmeler için bir vergi kimlik numarası gibi ayrıntılar gerektirecektir.

Kısa bir süre önce FTX, Talep Portalı'yla ilişkili güvenlik konusunda bir alarm verdi. FTX'e göre, hedeflenen talep sahiplerinin hassas olmayan bazı müşteri verilerini şifrelerini etkilemeden açığa çıkaran bir güvenlik açığı vardı.

FTX'ten Kritik Duyuru Geldi: Bu Tarihe Kadar Süreniz Var!

Talep Uzlaşması Konusunda Şüpheler Artıyor mu?

Diğer kripto yatırımcıları, FTX'in talepleri gerçekten hızlı bir şekilde çözüp çözmeyeceği konusunda şüphelerini dile getiriyor. Grindingpoet adlı bir kullanıcı şunları söyledi: "Mt Gox talepleri, on yıl içinde hala çözülmedi ve FTX taleplerinizin on ay içinde çözüleceğini mi düşünüyorsunuz?"

Bununla birlikte FTX'in borsayı yeniden başlatma planları nedeniyle bazıları, feshedilen borsanın güveni geri kazanmak için önce müşterilerle anlaşacağına inanıyor. Bu ayın başlarında 36.000'den fazla müşterinin, FTX ve FTX.US'e karşı toplamda yaklaşık 16 milyar dolar tutarında talepte bulunduğunu belirten raporlara göre, taleplerin yaklaşık yüzde 10'u halihazırda çözülmüş durumda.

Diğer yandan Sam Bankman-Fried'in ebeveynleri, borsanın yeni yönetimi tarafından kendilerine yöneltilen yeni suçlamalarla mücadele etmeye çalışırken ilgi odağı oldular. 

Bu dava, "çocuklarının duruşmasının başlamasına günler kala Joe ve Barbara'nın gözünü korkutmaya ve jüri sürecini baltalamaya yönelik tehlikeli bir girişim" olarak nitelendirildi.

FTX'ten Kritik Duyuru Geldi: Bu Tarihe Kadar Süreniz Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik