Anasayfa Sektörel Gala Games Kurucuları Arasında Olay Çıktı: Büyük Suçlamalar...

Gala Games Kurucuları Arasında Olay Çıktı: Büyük Suçlamalar...

Sektörel

Gala Games kurucu ortaklarının birbirlerine karşı dava açtıkları öğrenildi.

Gala Games Kurucuları Arasında Olay Çıktı: Büyük Suçlamalar...

Blockchain oyun platformu Gala Games'in kurucu ortakları Eric Schiermeyer ve Wright Thurston, giderek tırmanan bir iç çatışmada birbirlerine karşı düello davaları açtılar. Her iki dava da 31 Ağustos'ta Utah Bölge Mahkemesinde açıldı ve her biri diğerinin ciddi suiistimalde bulunduğunu iddia ediyor.

Aynı zamanda Gala Games'in CEO'su olan Schiermeyer; Thurston ve yatırım şirketi True North United Investments'ı, Gala Games ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan "GALA tokenlerinden yaklaşık 130 milyon dolar çalmakla" suçlayan bir dava açtı. Dava, tokenlerin başlangıçta şirket kontrolündeki bir cüzdana taşındığını ancak daha sonra Thurston tarafından 43 başka cüzdana kaydırıldığını iddia ediyor. 

Schiermeyer, bu tokenlerin daha sonra Eylül 2022 ile Mayıs 2023 arasında karmaşık bir gizleyici işlemler ağı aracılığıyla satıldığını veya takas edildiğini iddia ediyor. Başlangıçta tokenleri Gala için güvenli bir şekilde tuttuğunu iddia eden Thurston, daha sonra satılan tokenlerin kendisine ait olduğunu savundu ki bu iddia Schiermeyer'in davasında çürütülüyor. 

Özellikle Thurston, "Gala ekosistemindeki düğümleri işletmek için lisanslar almakla" suçlanıyor. Bu lisanslar, GALA tokenlerini kazandırabiliyor. Davaya göre; Thurston, söz konusu lisansları sattı ve gelirleri elinde tuttu.

Aynı gün, Thurston'ın yatırım şirketi True North tarafından Schiermeyer'i "şirket varlıklarını milyonlarca dolar israf etmek ve şirket fonlarını kişisel kullanım için aktarmakla" suçlayan bir dava açıldı. 

Dava, Schiermeyer'in İsviçre ve Dubai'de Gala iştirakleri kurduğunu ve Thurston'un katkısı olmadan iş fırsatlarını takip etmek için kendisini hâkim hissedar haline getirdiğini iddia ediyor. Davada; ayrıca Schiermeyer'in, defalarca talep edilmesine rağmen Thurston'a eksik ya da yanlış şirket kayıtları sağladığı iddia ediliyor.

Gala Games Kurucuları Arasında Olay Çıktı: Büyük Suçlamalar...

Gala Yöneticiliği Görevinden Alınmaları İsteniyor!

Her iki davada da diğerinin Gala yöneticiliğinden azledilmesi isteniyor ve çeşitli şekillerde haksızlığın telafisi ve tazminat talep ediliyor. Schiermeyer'in davası, çalındığı iddia edilen GALA tokenlerinin iadesini talep ederken, Thurston'ın davası en az 750 milyon dolar tutarında tazminat ve yardım talep ediyor.

Bu yasal kargaşa; Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun, Thurston, True North ve kurduğu bir başka şirket olan Green United'a "hileli bir kripto para madenciliği planına yatırım sattıkları" iddiasıyla dava açtığı daha önceki bir davayı takip ediyor.

Her iki kurucu ortak da kanıtlanması halinde şirketin geleceği üzerinde ciddi etkileri olabilecek iddialara karışmış durumda olduğundan, davalar Gala Games'te firmanın yönetişimi ve mali yönetimi hakkında kritik soruları gündeme getiriyor.

Gala Games Kurucuları Arasında Olay Çıktı: Büyük Suçlamalar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan