Bitcoin Haberleri

Gamestop hisse pompalaması nedir ve Bitcoin’de ne anlama geliyor?

Bir Reddit günlük ticaret grubu tarafından başlatılan Gamestop hisse (GME) pompalaması bugün Elon Musk’ın da destek vermesi ile devam etti. Gamestop hisse senedi bugün %76 oranında değer kazanarak 260 dolara yükseldi. Bu yükseliş Gamestop hissesinin 2021 Ocak ayında 8 kattan daha fazla artığı anlamına geliyor. Gamestop şirketinin piyasa değeri şu anda 10 milyar doları geçti.

https://www.tradingview.com/symbols/NYSE-GME/

Elon Musk Gamestop şirketi hakkındaki bir Reddit paylaşımını Twitter sayfasından paylaştıktan sonra 26 Ocak Salı günü başlayan Gamestop hisse senedi rallisi bugün de devam etti. Ünlü fon yöneticisi Michael Burry Gamestop hisse senedi rallisi hakkında rallinin kontrolden çıktığını ve şirketin hisse senetlerinde görülen bu artışın doğal olmadığı, delice ve çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Gamestop hisselerinin bu benzersiz yükseliş hareketi Wall Street’in ve fon yöneticilerinin GME hisse senetleri shortlamasına neden oldu ama Elon Musk’un tweeti ile GME’nin tekrardan boğa hareketi kazanması ile bu sefer küçük tüccarlar kazanan tarafta oldu. Ayrıca bazı kişiler Gamestop hisselerinin bu yükselişi hakkında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) soruşturma başlatmasını istemesine kadar gitti. Yine de uzmanlar konuşma odaları aracılığıyla yapılan bu tarz yatırımların piyasa manipülasyonu konusunda yasa dışı bir planın parçası olduğunu tespit etmenin zor olduğunu söylüyor.

Bitcoin’de ne anlama geliyor?

SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci bugün Gamestop hisselerinin yükselmesi hakkında perakende yatırımcıların bu ralliden sorumlu olduğunu ve benzer bir şekilde Bitcoin’in de başarılı olacağını söyledi. Reddit forumu r/WallStreetBets tarafından başlatılan Gamestop (GME) hisse senedi rallisinde dün fiyat %92.7 oranında değer kazanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise GME hisse senedi fiyatları birden fazla kez keskin yükseliş gördüğünden dolayı piyasa korumalarını tetikledi.

Bugün Elon Musk “GameStonks” tweetini attıktan sonra GME hisse senedi %76’dan fazla yükseldi. Gamestop’ın değeri şu anda 10 milyar doların üzerine çıkarak şirket büyük piyasa değerli şirketlerin arasına katıldı.

Anthony Scaramucci bu Gamestop örneğinin Bitcoin’in neden başarılı olacağının bir kanıtı olduğunu ve BTC’nin ciddiye alınması gerektiğini söyledi. Başarılı yatırımcı ayrıca merkezi olmayan yatırım ticaret aktivitesinin Bitcoin’in arkasındaki temellerden biri olduğunu belirti.

Anthony Scaramucci:

Merkezi olmayan bir topluluğu nasıl durdurabilirsiniz? Bana göre bu merkezi olmayan finansın gelmesi için çok yerinde bir örnektir.

Anthony Scaramucci’nin şirketi SkyBridge Capital geçtiğimiz haftalarda yeni bir Bitcoin fonu çıkardı. SkyBridge Capital ayrıca Bitcoin yatırımının şu anda 310 milyon dolarda olduğunu söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu