Genel

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

Garanti Bankası müşterileri, diledikleri an kartsız işlem yapabiliyor ve menü zenginliği bakımından en kapsamlı banka olduğunu da hatırlatmak isteriz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız?

  • Atm’de kartsız işlemle butonuna tıklayarak ya da doğrudan giriş butonuna basarak adımlarınızı atabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranda ilk olarak para çekme ve ardından kendi hesabımdan butonlarına basmanız gerekiyor.
  • Hesap numarası, şube kodu ve son olarak kimlik numarası bilgisini girdikten hemen sonra cep telefonu numarası ve tutar bilgisini de eklemeniz gerekecektir.
  • Son aşamada onay verdiğiniz takdirde paranız sayılacak ve kısa süre içerisinde sizlere verilecektir.

Kartınız yanınızda olmadığı anlarda bu şekilde çekim yapabilirsiniz ve herhangi bir sorun yaşamayacağınızı da belirtmek isteriz.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi Nedir?

Ülkemizde aktif olarak hizmetlerine devam eden bankalar, teknolojinin gelişmesi ile birlikte müşterilerine çok sayıda ayrıcalık ve kolaylık sunuyor. Bunlardan bir tanesi de kartsız para çekme işlemidir. Kartınız yanınızda olmadığı zamanlarda sizler de atm aracılığı ile kartsız işlem yapabiliyorsunuz.

Yanınızda fiziksel bir kart olmadan da çekim yapabileceğiniz anlamına geliyor. Bu arada yalnızca para çekme işlemi değil, birçok farklı işlemi de kartsız olarak yapabiliyorsunuz. Garanti Bankası bu konuda en esnek bankalardan bir tanesidir ve müşteriler de bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyorlar.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi Ne İşe Yarar?

Yanınızca fiziksel bir kart taşımanıza gerek kalmıyor. En büyük avantajı ise dilediğiniz atm’den dilediğiniz zaman para çekimi yapabiliyor olmanızdır. Diyelim ki kartınızı unuttunuz ve acil nakite ihtiyacınız var. Size en yakın atm’yi ziyaret edebilir ve kimlik numarası, hesap numarası ve şube kodu bilgisi ile sizler de çekimlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın sunduğu bu ayrıcalık ile birlikte kartınız olmasa dahi birçok farklı işlemi yapabileceksiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi yalnızca çekim işlemlerinde değil, para yatırma ya da hesaplarınız hakkında bilgi alma konusunda da fayda sağlayabiliyorsunuz. Az sonra bu konulara da yine detaylı bir şekilde değiniyor olacağız.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Size en yakın atm’ye giderek kartsız işlem yapabilirsiniz. Giriş tuşuna basın ve hemen ardından hesap numarası, şube kodu, kimlik numarası ve cep telefonu bilgisinin yanı sıra tutar bilgisini de girip onay verin. Saniyeler içerisinde işlemleriniz tamamlanacak ve sizler de ihtiyacınız olan nakite ulaşacaksınız.

Kartınız olmadığı durumlarda atm aracılığı ile işlem yapabiliyor olmak gerçekten önemli bir avantaj. Zaten müşteri yorumlarına göz atarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız. Daha hızlı işlem yapabilmek adına sizler de kartsız para çekimini tercih edebilirsiniz ve ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Protesto Olan Senet Sicile İşler mi?

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Referans Numarası Nedir?

Mobil işlemlerin yanı sıra atm işlemlerinizde de kullanabileceğiniz bir kod olarak basit bir tanımlama yapmak mümkün. Referans numarası, müşteri bilgilerini ya da kart bilgilerini unutan kimselerin, çağrı merkezi aracılığı ile talep edebileceği bir numaradır. Bu sayede sizler de daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde para çekme işlemi yapabiliyorsunuz.

Referans numarasının çağrı merkezi personelinden talep edildiği belirtiliyor ve kaynaklarda yazan bilgi de bu şekilde karşımıza çıkıyor. Daha sağlıklı ve daha detaylı bilgi almak adına sizler de personel ile görüşme yapabilir ve sorularınızı doğrudan bu ekibe iletebilirsiniz.

Garanti Referans No Nerede Yazar?

Referans numarası, size verilen makbuz üzerinde yazıyor olacaktır. İşlemlerinizi yaptıktan sonra bu numaranın doğruluğunu da teyit etmek durumundasınız. Referans numarası ile yapılan işlemlere dair çok fazla şikayet var ve ne yazık ki banka yetkili personeli de bu şikayetlere yetişmekte bir hayli zorlanıyor.

Öyle zannediyoruz ki henüz tam oturtulmuş bir sistem değil ve bazı açıklar var. Az sonra bu konuya daha detaylı bir şekilde değineceğiz ve sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız.

Garanti Bankası Referans No Şikayetleri

Garanti Bankası referans numarası şikayetleri şeklinde bir arama yaparsanız eğer özellikle bu konuda çok sayıda şikayet olduğunu sizler de göreceksiniz. Şikayetvar ve bu konsepte sahip olan mecraları ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Banka, en hızlı şekilde geri dönüş yapıyor fakat çoğu zaman çözüm üretilemediğini de üzülerek görüyoruz. Herhangi bir sorun yaşarsanız eğer sizler de öncelikli olarak banka personeli ile iletişime geçebilir ve ardından size en yakın şubeyi ziyaret ederek de yardım alabilirsiniz.

Çözüm üretilmediği takdirde dijital dünyadaki mecraları kullanabilir ve şikayet başlığı oluşturabilirsiniz. Bu konuda elbette ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyorlar ancak şikayet sayısına ve konulara bakıldığında ne yazık ki yeterli olmadıklarını da net bir şekilde görebiliyoruz. sizler de şikayetvar isimli mecraya göz atabilir ve hem müşteri yorumlarını hem de banka yorumlarını ve geri dönüşlerini detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Referans No ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

Atm aracılığı ile sizler de referans numarasını kullanarak para çekimi yapabilirsiniz ve çok daha kolay olacağını da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Hesap bilgilerinizi ya da müşteri bilgilerinizi unuttuğunuz takdirde referans numarasına ihtiyacınız olacaktır ve bu sayede hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

Atm’de kartsız işlemler menüsüne giriş yaparak başlayabilirsiniz. Hemen ardından seçenekler bölümlünde referans numarası yer alıyor olacaktır. Butona tıklayın ve numarayı girerek sizler de işlemlerinizi başlatın. Farklı bir bilgi girmenize gerek kalmıyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi bu aşamada en kolay para çekme biçimidir.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

Garanti Bankası müşterilerinin merak ettiği sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Resmi siteden aldığımız bilgileri aktaracağız. Garanti bankası kartsız para çekme limiti 5000 lira olarak belirlenmiş durumda ve sizler de bu limit doğrultusunda çekim taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Tabii ki kartsız işlemin yanı sıra farklı yöntemleri kullanarak da çekimlerinizi yapabiliyor ve aslında günlük limitinize bağlı olarak rakamları arttırabiliyorsunuz. Kartsız işlemlerde toplamda 5000 liralık işlem yapabilirsiniz. Bu limiti arttırmak için banka personeli ile görüşebilirsiniz. Ticari hesaplarda öyle zannediyoruz ki limit daha yüksek olacaktır ve yine özel müşteriler için de limit artırım işlemi ve ayrıcalığı yapılıyor fakat bu konuda kaynaklarda net bir bilgiye rastlamadık. Bu yüzden çağrı merkezi personel desteği almanızı tavsiye ediyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  TEB İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası müşterileri, kartsız ara yatıma işlemi de yapabiliyor ve az önce de bahsettiğimiz gibi bu konuda en zengin seçeneklere sahip olan bankaların başında geliyor. Para yatırma limiti ise günlük 12.000 lira olarak belirlenmiş durumda. Bu limiti ne yazık ki aşamıyorsunuz ancak şu şekilde akıllıca bir harekette bulunmak mümkün. Yatırım işlemlerinizi 23:58 gibi yapabilir ve 00:00’dan sonra tekrar 12.000 liralık bir limit elde edebilirsiniz. Yani her gün bu limit sıfırlanıyor ve yeniden limit kadar işlem yapabiliyorsunuz.

Birçok müşteri de bu yöntemi tercih ediyor. Ya da dilerseniz kartlı işlem ile de yatırım yaparak daha yüksek tutarda yatırımda bulunabiliyorsunuz. Yani bu tür konularda kısıtlanacağınızı düşünmüyoruz. Ayrıca şubeden yatırım yapma hakkınız da mevcut.

Garanti Bankası ATM’den QR Kod ile Kartsız Para Çekme

Kartsız işlemler menüsünü kullanarak sizler de qr kod para çekimi yapabilirsiniz. Son dönemde banka müşterilerinin en çok tercih ettiği ve kullandığı yöntemlerden bir tanesi olduğunu da özellikle hatırlatmak gerekiyor. Kartsız işlemler butonuna bastıktan sonra qr ile para çekme butonuna basın ve atm’de yer alan kod okuma bölgesine cep telefonunuzun ekranını yaklaştırarak mevcut olan qr kodu okutun. Onay aldığınız takdirde paranız saniyeler içerisinde aktarılacaktır.

Bu arada cep telefonlarınızda qr kod oluşturmak için de Garanti BBVA mobil uygulamaya girerek para çekme ve qr kod ile adımlarını takip ederek kod oluşturmanız gerekiyor. bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizle de çekimlerinizi hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Garanti ATM’den Para Nasıl Çekilir?

Kartsız çekim yapabileceğiniz gibi kartınız aracılığı ile de çekim yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra r kod ile çekim işlemi yapmak da mümkündür. Kartsız işlem yapmak isterseniz eğer doğrudan giriş butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Garanti ATM Kartsız İşlem Nasıl Yapılır?

Giriş tuşuna bastıktan sonra sizler de kartsız işlemler menüsü ile devam edebilirsiniz. Burada yalnızca para çekme ekranı karşınıza çıkmıyor. Birçok farklı işlemi de aynı anda yapabiliyorsunuz. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi Garanti Bankası bu konuda en işlevsel ve en ayrıcalıklı bankalardan bir tanesidir. Kartsız işlemler menüsü üzerinden para yatırma işlemi yapabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Garanti Bankasından Telefonla Nasıl Para Çekilir?

Qr kod işleminden söz edeceğiz. Cep telefonlarınızdan, garanti bbva mobil uygulamaya girip para çekme ve qr kod ile para çekme butonuna basarak tutar yazın ve qr kod oluşturun. Devamında atm’ye giderek kartsız işlemler butonuna basın ve qr kod seçeneği ile birlikte kod ekranını aktif edin.

Cep telefonunuzu kod okutma bölümüne gösterip onay aldığınız takdirde saniyeler içerisinde para çekimini tamamlamış olacaksınız. Gördüğünüz gibi gayet kolay ve yeni dönemde binlerce banka müşterisinin bu yöntemi kullandığını da bir kez daha dile getirmek isteriz.

Cep Havale Nedir?

Para göndereceğiniz kişinin banka hesabı olmayabilir. Bu durumda cebe havale yaparak sizler de onun para çekmesini sağlayabilirsiniz. Banka üzerinden gönderim yapabilir ve karşı tarafa ulaştıracağınız kod ile saniyeler içerisinde nakit çekimi yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

Banka Kartı ile Para Nasıl Çekilir?

Banka kartınızı atm’ye yerleştirdikten sonra para çekme butonuna basmanız gerekiyor. devamında ‘’Kendi hesabımdan’’ butonuna tıklayıp sizler de tutar bilgisi girebilir ve onay verebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey budur. Saniyeler içerisinde paranız sayılacak ve tutar sizlere aktarılacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ziraat Bankası IBAN ve Hesap No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kart şifrenizi unuttuğunuz takdirde tabii ki işlem yapamayacaksınız ve bu tür durumlarda kartsız işlemler menüsünü kullanabilir ve yine qr kod ile para çekme işlemine adım atabilirsiniz.

Cebe Gönderilen Para Nasıl Çekilir?

  • Atm’ye gittiğinizde giriş tuşuna basın ve cepbank para çekme menüsü ile birlikte sizlerden talep edilen bilgileri girin.
  • Alıcının kimlik numarası
  • Alıcının cep telefonu numarası
  • Gönderen kişinin telefon numarası
  • Alıcının telefonuna gönderilen şifre
  • Ve son olarak tutar bilgisi.

Bu bilgileri ekran üzerinden doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde sizler de paranızı saniyeler içerisinde çekebilirsiniz.

Garanti’den Papara’ya Nasıl Para Atılır?

Öncelikli olarak Papara uygulamasını açın ve hemen ardından para yatır butonuna tıklayın. Burada karşınıza bankalar çıkacak ve ‘’Garanti Bankası’’na tıkladıktan sonra güncel iban numarası ile karşılaşacaksınız. Bu numarayı kopyalayın ve garanti bbva uygulamasına girip ‘’Para gönder’’ butonuna tıklayın.

İban numarasını ve tutar bilgisini girdikten sonra açıklama kısmına papara numaranızı yazın. Bu detay çok önemli ve zaten papara da bu konuda gerekli uyarıları yapmaya devam ediyor. açıklama kısmını boş bıraktığınız takdirde ne yazık ki para yatırımı sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Papara numaranızı ekleyip onay verdikten 5 dakika kadar sonra Papara hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. İşlem süresi çok hızlı ve son dönemde binlerce müşterisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor.

Garanti ATM En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Atm aracılığı ile günlük para çekme limiti 5000 lira olarak belirlenmiş durumda. Tabii ki şubeyi ziyaret ederek daha fazlasını çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Cep Havale Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Bu konuda detaylı bilgi almak ve tabii ki taleplerinizi iletmek adına garanti bankası çağrı merkezi personeli ile görüşme yapmanız gerekiyor. Ya da dilerseniz size en yakın şubeyi ziyaret edebilir ve limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Kurumsal kart sahipleri ya da müşteriler için bu süreç çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Hatta bazı müşterilerin limitleri otomatik olarak arttırılıyor.

Atm ya da mobil şube aracılığı ile de limit artırımı yapabilmek mümkün. Aynı durum kredi kartı işlem limiti için de geçerlidir. Günümüz teknolojisi sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan birçok farklı işlemi de hem daha sorunsuz hem de daha hızlı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Garanti ATM’den Kartsız Hangi İşlemler Yapılır?

Resmi siteden aldığımız bilgileri doğrudan aktarıyoruz.

Kredi Başvurusu

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Kredi Kartı Borcu Ödeme

Müşteri No ile Ödeme

Kart No ile Ödeme

Para Çekme

QR ile

CepBank ile

Referans No ile

Para Transferi / Yatırma

Paracard veya Ön Ödemeli Karta Para Yatırma

Garanti BBVA Hesabına (Havale)

IBAN ile

Hesap No ile

QR ile

Nakit Avans/Para Çekme

Kredi Kartından (Nakit Avans)

Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans

Hesabımdan

Ödemeler

GSM TL Yükleme

Turkcell

Vodafone

Türk Telekom Mobil(Avea)

Üniversite / ÖSYM

Kredi Kartı Borcu

Müşteri No ile

Kart No ile

Apartman Aidatı

Motorlu Taşıtlar Vergisi

Şans Oyunları

Fatura

Doğalgaz

Sigorta ve Özel Kurum

Tüketici Finansmanı

Elektrik

Su

Telekomünikasyon

Tüm bu işlemleri kartsız işlemler menüsü aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Hatırlarsanız eğer yazımızın başında bu konuda en esnek ve en işlevsel bankalardan biri olduğunu dile getirmiştik. Aslında bu seçenekleri incelediğinizde de ne kadar halı olduğumuzu sizler de fark ediyor olacaksınız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu