Gartner: Blockchain zinciri uygulaması 2021’e kadar değişmesi gerek

1 Dakikada Okunabilir


Önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Gartner, mevcut kurumsal seviye blok zinciri uygulamasının çoğunun 2021 yılına kadar değiştirilmesi gerekeceğini iddia ediyor. Şirket, teknolojinin oldukça yeni olduğunu ve önümüzdeki yıllarda daha fazla filtre gerekecek olduğu iddiasını paylaştı. 

Gartner’ın kıdemli araştırma direktörü olan Adrian Lee, mevcut kurumsal seviyedeki Blockchain modellerinin neden 18 ay içinde yenilenmesi gerekecek olduğu konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Blockchain platformları ortaya çıkan platformlar ve bu noktada bazı durumlarda çekirdek blok zinciri teknolojisinden neredeyse ayırt edilemez haldeler. Birçok CIO, kendilerine yönelik iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak bir teknoloji olarak Blockchain’in yeteneklerini ve kısa vadeli faydalarını abartmakta, böylece Blockchain teknolojisi satıcılarından ve servis sağlayıcılarından gelen teklifleri değerlendirirken gerçekçi olmayan bazı bir takım beklentileri yaratmaktadır.

Mevcut Enterprise Blockchain Modellerinde Yanlış Olan Şey Nedir?

Gartner, mevcut kurumsal odaklı blok zinciri uygulaması için asıl sorunun, birbirleriyle örtüşmek veya tamamlayıcı bir şekilde çalışmak için bir araya gelen farklı sistem ve hizmet parçalarından oluşan bir nedenden dolayı yenilenmesi gerektiğini iddia ediyor. Bu nedenle, Gartner, işletmelerin işletmelerin kendi modelini seçmekte zorlanacak olduğunu ve bugünde bu durumun benzerinin yaşandığını düşünüyor.

Lee, mevcut sorunların çok fazla artış gösterecek olduğu ve bu sorunlara çözüm bulmak zorunda olduklarını belirtiyor.

Yapılacak olan düzenlemeler ve tüm çalışmalar Blockchain teknolojisi yakından ilgilendiren gelişmeler olacak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!