Kripto Para Haberleri

Gary Gensler, Piyasa Düzenlemesi için Hazır Olduklarını Söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gensler, kripto para piyasasına dair yeni açıklamalarda bulundu. Düzenlemeler için hazır olduklarını ve bu denetleme konusu gündeme taşındığından bu yana yatırımcılardan olumlu dönüş aldıklarını dile getirdi.

Bu düzenleme ile birlikte güven ortamı daha güçlü bir hal alacak ve çok daha fazla yatırımcı da kripto para piyasalarını tercih ediyor hale gelecektir. İnsanlar an itibarıyla endişeli bir yaklaşım sergiliyor ve özellikle vergi konusunda büyük tereddüt yaşadıklarını tahmin etmek de pek zor olmayacaktır. Düzenlemeler ile birlikte tüm bu sorunlar ortadan kalkacak ve daha güvenli bir alım satım ortamı yaratılacaktır.

Hukuksal Çerçeve Bulunmuyor!

Gensler, kripto para piyasaları üzerinde herhangi bir denetim mekanizması mevcut değil ve bu da ara para aklama süreci ile birlikte terörü finansa eden güçleri bir adım daha öne taşıyor. ‘’Atacağımız adımlar ile birlikte hukuksal zemin daha güçlü bir hale getirilecek ve bu sayede bir denetim mekanizması yaratılacaktır’’ dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para İle Fonlanan Şirketler Ayakta Duramıyor!

Şu an yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, aslında birçok Avrupa ülkesinde aynı sorun mevcut ve hatta Türkiye de bu ülkelerin başında yer alıyor. Hükümetler kripto para birimlerinin ve piyasaların düzenlenmesi adına harekete geçmiş durumda ve bu konuda başarılı adımlar atılırsa yatırımcı sayısının artacağı da aşikar.

kripto

Hükümetler Harekete Geçti!

Hindistan, kripto para birimlerini yasaklamayı tercih ederken ABD ve Türkiye gibi ülkeler ise yatırımcı kazanmayı ve aslında üreticileri de desteklemeyi tercih ediyor ve hedefliyorlar. Yasaklama ya da yaptırım yerine profesyonel ve doğru düzenlemeler ile birlikte güvenir bir kripto para piyasası hazırlamak mümkün ve an itibarıyla hedeflenen de budur.

Gensler de tam olarak bunu dile getiriyor ve düzenlemeler sayesinde yatırımcıların kendilerini daha güvende hissedeceğini dile getiriyor. Gelişmeler var olduğu sürece bizler de aktarmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Kripto paraları destekleyen ülkelerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve bu gelişmeler de tabii ki umut verici bir hal almış durumda.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu