Kripto Para Borsaları

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io Nedir?

Gate.io, kriptodan kriptoya işlem yapan kripto borsalar arasında 2013 yılında faaliyete geçmiş olması ile birlikte en eskilerden bir tanesidir. 2017 yılında Gate.io olarak yeniden markalanan borsa, piyasadaki en büyük altcoin borsalarından bir tanesi olmanın yanı sıra aynı zamanda en hızlı büyüyen İlk Borsa Arzı (IEO) platformlarından bir tanesidir. Şu anda 180 civarında kripto çifti üzerinden işlem yapan borsa, kaldıraçlı marj ticareti, marj kredisi verme ve alma gibi daha gelişmiş başka ticari araçlar da sunmaktadır.

Gate.io Ne İşe Yarar?

Gate.io tıpkı diğer borsalarda olduğu gibi kripto ticareti yapmanıza olanak sağlayan bir platformdur. Gate.io’yu diğer borsalardan ayrı koyan şey, 2013 yılında devreye girmiş olmasıyla en eski kriptodan kriptoya borsalardan bir tanesidir, bu sebeple oldukça fazla altcoin çeşidi barındırmaktadır. Kuvvetli bir ticaret motoruna sahip olan borsa, deneyimli altcoin tüccarları için çekici bir seçenek olarak mevcut.

Gate.io Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle gate.io internet sitesine gitmeniz gerekiyor. Sağ üstteki “Kayıt Ol” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekranda ülke, kullanıcı adı, e-posta ve şifrenizi ve varsa sizi yönlendiren kişinin referans kodunu girdikten sonra “Sonraki” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonraki işlemler ise hemen hemen her borsa da yapmanız gereken, güvenlik amaçlı prosedürler: SMS doğrulama ve Google Authenticator ile hesap doğrulama işlemleri. Bu prosedürler siz borsaya her oturum açtığınızda telefonunuza gelen SMS kodunu ve Google Authenticator programına gelen 6 haneli rastgele kodu girmenizi gerektirir, yani doğrudan telefonunuza sahip olmayan hiç kimse bu protokoller etkin olduğunda hesabınıza erişemez.

Daha sonrasında hemen hemen her borsada olduğu gibi KYC (Müşterini Tanı) prosedürünü tamamlamanız gerekecektir. KYC kısacasıyla pasaport veya kimlik fotoğrafınız vasıtasıyla kimliğinizin doğrulanmasıdır. Bu işlemin tamamlanması için boş bir kağıda adınızı, soyadınızı, gate UID numaranızı ve imzanızı yazıp bu kağıdı atmanız, ek olarak da pasaport, kimlik veya sürücü ehliyetinizi alarak suratınız ile birlikte selfie çekerek atmanız gerekmektedir. KYC prosedürü hem kimliğinizi doğrular hem de bunun üzerine 500 dolarlık işlemlerin üzerine çıkmanızı sağlar.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 7

Gate.io Avantajları Nelerdir?

180 üzerinde farklı kripto para ve 400’ün üzerinde pazara sahip olan Gate.io altcoin tüccarları için harika bir seçenektir. 10x kaldıraçlı marj ticaretine kadar bir çok farklı ticaret aracı sunan site aynı zamanda harika bir IEO platformudur. Mobil uygulama desteği ve iyi müşteri hizmetlerine sahip olan site, bunlara ek olarak 2013 yılından beridir hizmette olması ile oldukça eski ve güvenilir bir site olarak piyasanın güvenine sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Holo (HOT), ICRYPEX Kripto Para Borsası Üzerinde Listelenmeye Başladı!

Ek olarak, Gate.io testnetinde simülasyon ile kripto ticareti denemesi yapma olasılığınız da söz konusu. Yani yeniyseniz, testnet sayesinde para yatırmadan deneme yapabilirsiniz. Bunun yanında, Gate.io bir VIP sistemine de sahip.

Gate.io Dezavantajları Nelerdir?

Gate.io itibari para ile yatırma kabul etmez bu sebeple önceden kriptonuz olması gerekmektedir, yani yeni başlayanlara uygun bir borsa değildir. Bunun yanı sıra herhangi bir düzenleme altında olmayan borsanın ekibi ne yazık ki bu tür konularda inanılmaz şeffaf sayılmaz. Ek olarak, her ne kadar yeni başlayanlar için destek verse de Gate.io yeni başlayanlar için en iyi borsa değil.

Gate.io Kullanıcı Yorumları

Gate.io kullanıcı yorumları oldukça pozitif, genel olarak avantajlar kısmında yazdığımız kısımların övüldüğünü görüyoruz ancak kullanıcıların şikayetleri genel olarak Gate.io’daki bazı eksiklikler etrafında dönüyor, örneğin para yatırırken KYC istenmemesi ancak çekilirken istenmesi ve destek hattının bu konuda bir şey yapamaması.

Uzmanlardan Gate.io Yorumları

Uzmanların Gate.io yorumları, Gate.io’nun 8 yıllık geçmişi konusunda oldukça iyi şeyler söylüyor. İyi güvenlik, rekabetçi işlem ücretleri, oldukça geniş kripto yelpazesi konusunda övülen site bazı eksikliklere sahip de değil, örneğin güvenlik uygulamaları hakkında sunulabilecek en iyi uygulamalardan biri olan Universal 2nd Factor (U2F). Ancak genel olarak uzmanların Gate.io yorumları oldukça pozitif.

Gate.io Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 8

Gate.io hesabınızı silmek için doğrudan hesap içerisinden yapabileceğiniz bir işlem ne yazık ki yok, ancak bu durumda size yardımcı olması için Gate.io müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Gate.io Yasal mı?

Oldukça eski bir merkezi borsa olarak, Gate.io yerel düzenleme ve yasalara tabiidir.

Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io piyasadaki en eski ve en güvenilir borsalardan bir tanesi olarak çalışmaya devam ediyor, ancak bu güvenilirlik borsanın arkasındaki ekibin işletme konusunda çok şeffaf olmaması sebebiyle bir nebze zarar görmekte. Fakat düzenleme altında bir borsa olması Gate.io’yu bir çok diğer borsaya göre daha güvenilir yapıyor, saldırı karşıtı güvenlik konusunda ise Gate.io endüstri standardı olan bir çok uygulamaya sahip.

Gate.io En Az Ne Kadar Para Yatırılır?

Gate.io’da bir minimum yatırma miktarı bulunmamaktadır ancak yatırımınızı büyük kripto paralar (BTC, ETH, vs.) veya stabilcoinler (USDT, vs.) kullanarak yapmalısınız.

Gate.io Komisyon Oranları

Gate.io, sunulan marj ve spot ticareti için farklı bir ücretlendirme sistemi kullanır. İşlem başına spot komisyonu %0,2’dir ve bu oran işlem hacmi arttıkça azalır. Ek olarak, Gate.io tokeni olan GT kullanarak işlem ücretleriniz için %25’lik bir indirim alabilirsiniz. Gate.io’da para çekerken ödeyeceğiniz tek ücret ise ağ giderleri ve bunlar da ağın durumuna göre otomatik olarak ayarlanır.

Gate.io Nasıl Kullanılır?

Gate.io’da yeni başlayanlar ve profesyoneller için iki farklı arayüz bulunur: Standard ve Professional. Standart versiyon bir ticaret görünümü, emir girme kutucuğu, emir profili listesi ve ticaret geçmişi içerir ve genel olarak yeni başlayan veya daha deneyimsiz tüccarlar için daha uygundur. Bu görünümde ticaret kutusu daha büyüktür ve daha rahat anlaşılırdır ancak ticaret geçmişi ve emir defteri bu verileri okuyamayan tüccarların kafasını karıştırabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Koineks Para Çekme Nasıl Yapılır?
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 9

Profesyonel ticaret görünümü Standarda göre daha minimalisttir. Bu aralık genel olarak fiyat hareketleri ve daha büyük bir grafik ekranı ile birlikte teknik analiz içerir. Profesyonel görünüm standart ile aynı olanak ve özelliklere sahiptir, sadece daha detaylı bir görünüm sunar.

Emir vermek için, iki görünümde de mevcut bir emir kutusu bulunmaktadır ve genellikle görünümü diğer kripto para borsaları ile aynıdır. Mevcut emir tipleri diğer her borsada olduğu üzere limit, market ve stop limit’tir. Aynı zamanda daha deneyimli tüccarlar için Immediate ve Cancel (IOC) ve Iceberg emirleri de mevcuttur.

Ticaret görünümünden söz konusu emirleri kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Market emri seçtiğiniz kripto parayı piyasadaki en düşük fiyattan otomatik olarak satın alır, limit emirleri ise alım ve satım için bir alt veya üst limit koymanızı sağlar, böylece fiyat istediğiniz mertebeye geldiğinde sistem yatırımınızı otomatik olarak satacak veya istediğiniz coini otomatik olarak alacaktır. Stop emri ise paranızın piyasadan çekileceği belirli bir limit koymanızı sağlar.

Gate.io Kimin?

Gate.io, Gate.io ismini almadan önce Lin Han tarafından Bter.com olarak kurulmuştu ve şirketin CEO’su hala Lin Han.

Gate.io Ne Zaman Kuruldu?

Gate.io 2013 yılında kurulmuştur.

Gate.io İletişim Numaraları

Gate.io ile iletişime geçmek için kullanabileceğiniz bir dizi e-posta adresi sunulmuştur. Eğer işletme olarak veya iş için iletişim kuracaksanız business@gateio.me, müşteri desteği için support@mail.gate.io adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Gate.io Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle hesabınıza oturum açın. Daha sonra https://gate.io/myaccount adresi olan cüzdan sayfasına gidin. Burada her bir coin için cüzdanınızın durumunu görebilirsiniz. Çok fazla coin mevcut olduğundan dolayı istediğiniz coini aramanız gerekebilir, aramalarınızı coin adıyla değil koduyla yapın (örneğin BTC, ETH, XRP, vs.). Aradığınız coin’i bulduktan sonra sizin için bir yatırma adresi oluşturulması için “Deposit” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra cüzdanınızın gönderim adresine sizin için verilen adres kodunu girin. Eğer mümkünse sadece QR kodunu taratabilirsiniz.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 10

Gate.io Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yine para yatırmak için kullandığınız aynı cüzdan kısmına gitmeniz ve çekmek istediğiniz parayı aratmanız gerekecek. Daha sonra bu kez “Withdraw” seçeneğine tıklamanız gerekmekte. Çıkan ekranda gönderilecek adresi ve eğer bir etiket/memo/mesaj girmeniz gerekiyorsa adres ile bir boşluk bırakarak etiket/memo/mesaj girmeniz gerekiyor. Para çekme işlemi için doğrulama yapmış olmanız gerektiğini unutmayın.

Gate.io Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

Gate.io ücretleri coin’den coin’e değişiklik göstermektedir. Gate.io kadar geniş bir yelpazeye sahip bir borsa için tüm ücretleri tek tek listelememiz ne yazık ki pek kolay değil, ki zaten yeniden düzenlenebilmesi ve/veya ağ yüküne göre ücretlerin değişebilmesi sebebiyle bu rehbere yazacağımız herhangi ücret kısa süre içinde eskime riski taşıyor.

Ücretleri öğrenmenizin en doğru yolu hesabınıza oturum açıp para çekme sayfalarına bakmak olacaktır.

Gate.io Para Yatırma Kodu

Para yatırmak için kullanacağınız kod yatırma ekranından alacağınız adres kodudur.

Gate.io Yaş Sınırı Var mı?

Düzenleme altındaki her borsa gibi Gate.io kullanmak için de 18 yaşında olmalısınız.

Gate.io Mesai Saatleri

Gate.io da her kripto borsası gibi 7/24 hizmet vermektedir.

Gate.io Müşteri Hizmetleri

Gate.io müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçmek istiyorsanız support@mail.gate.io adresine sorununuz ile ilgili bir e-posta göndermeniz gerekecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitfinex Nedir? Komisyon Oranları

Gate.io Anlaşmalı Bankalar Hangisi?

Gate.io’nun Türkiye’de anlaşmalı olduğu herhangi bir banka bulunmamaktadır.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 11

Gate.io Binance Transfer Süresi Ne Kadar?

Gate.io’dan Binance’e yapılacak transferler hangi kriptoyu gönderdiğinize bağlı olacaktır. Ağ yükü genellikle BTC gibi daha yüksek hacimli coinler için daha yüksek olacağından dolayı bu işlemlerin süresi genellikle bir saatten bir kaç güne kadar çıkabilmektedir. Daha az popüler altcoinler genellikle daha hızlı gönderilir.

Aynı zamanda Binance’in ağının işlemi onaylaması için bir süre daha gerekeceğini unutmayın.

Gate.io Bitcoin (BTC) Transfer Süresi

Gate.io BTC transfer süresi ağın yüküne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. En popüler kripto para olmasından dolayı BTC transferlerinin uzun sürmesini bekleyebilirsiniz. Bir veya iki saatten bir kaç güne kadar çıkabilecek bu transferlerin süresini aynı zamanda işlemin boyutu da etkileyecektir.

Gate.io Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Gate.io’da itibari para ile işlem yapılamadığından dolayı kredi kartıyla satın alım gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer Gate.io’da Bitcoin satın almak istiyorsanız bir başka borsadan (örneğin Binance veya BTCTurk) aktarım yapmanız gerekecektir. Hesabınıza fon yatırdıktan sonra Market emri kullanarak doğrudan yatırdığınız kripto karşılığında BTC satın alabilirsiniz. Sadece işlem çiftinizi seçin ve emir alanına almak istediğiniz BTC miktarını girmeniz yeterli olacaktır.

Gate.io Bitcoin (BTC) Nasıl Satılır?

Gate.io üzerinde BTC satmak için ise yine ticaret alanına gittikten sonra bir satış emri oluşturmanız gerekecektir; ticaret çiftinizi seçin, BTC başına satmak istediğiniz birim fiyatını girin ve bir taker çıkmasını bekleyin. Ek olarak, bir limit emri kullanarak BTC’nizi belli bir fiyata yükseldiğinde otomatik olarak satılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gate.io Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

Gate.io üzerinde ETH satın almak için yapmanız gereken şey BTC ile birebir aynıdır. ETH satın almak için ETH dışında bir para yatırmış olmalı ve karşılığında ETH satın almak üzere bir alım emri oluşturmanız gerekmektedir. Market emirleri yine sizin için otomatik olarak güncel en iyi emir üzerinden satın alımı gerçekleştirecektir. Aksi takdirde belirli bir limit emri koyarak ETH’nin belirli bir fiyata düşmesini bekleyebilirsiniz.

Gate.io Ethereum (ETH) Nasıl Satılır?

Gate.io üzerinde ETH satmak da yine BTC ile birebir aynı işlem ile yapılır. Tek fark, bu kez işlem çiftinizin ETH/X kripto şeklinde olması gerektiğidir.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? –
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? 12

Gate.io Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

XRP satın almak da aynı BTC ve ETH ile aynı adımları izleyecektir. Aynı adımları ve seçenekleri kullanabilirsiniz, ancak bu defa işlem çiftiniz XRP ile başlamalıdır.

Gate.io Ripple (XRP) Nasıl Satılır?

XRP satmak için de aynı şekilde BTC ve ETH adımlarını takip etmelisiniz. İşlem çiftinizde XRP’yi alın ve ne karşılığında satılacağını belirleyecek şekilde çiftin diğer yarısını belirleyin. Bir birim fiyatı belirledikten sonra bir taker beklemeye başlayacaksınız.

Gate.io Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Gate.io itibari para ile işlem yapmadığından dolayı yapabileceğiniz tek şey elinizdeki kriptoyu USDT karşılığında satmak olacaktır. Satış adımlarını takip ederek basit bir şekilde elinizdeki kriptoyu USDT karşılığında satabilirsiniz.

Gate.io Tether (USDT) Nasıl Satılır?

USDT satabileceğiniz bir kripto değildir. Bu tokenler sadece temsili USD olarak çalışırlar ve diğer kriptoları karşılığında satmak veya diğer kriptoları satın almak için kullanılır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gate.io hiç güvenilir değil. Bugün binance üzerinden 100$ civarında DREP gönderdim gate.io üzerinden arbitraj yapmak için. Fakat Gate.io sitesinden aldığım DREP adresine binance üzerinden gönderim yaptıktan sonra uzun bir süre para gelmeyince hesabımı kurcaladım ve aktarımın DREPV1 diye olmayan saçma bir coine yapıldığını gördüm. Yaklaşık 10 senedir kripto paralar ile ilgileniyorum ve aktarım adresini defalarca kontrol ettim ek olarak ekran resimlerini aldım. Yani kısacası adamların işi sahtekarlık ve bende alım yapmadan önce sitenizde ki güvenilir mi yazısını okuyarak gate.io sitesine kayıt olup aktarım yaptım. Umarım mesajımı dikkate alır ve bu yazıyı silersiniz. 100 dolar benim için önemli değil ama diğer kandırılabilecek bir çok kişi için çok önemli olabilir. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu