Kripto Para Haberleri

GateHub’tan beklenmeyen destek! XRP’yi sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi

Kripto para ödemeleri şirketi Ripple’ın ciddi yasal suçlamalarla karşı karşıya kaldığından dolayı birçok kripto para platformu işler çözülene kadar XRP’ye destek vermeyi bıraktı. Bununla birlikte, Birleşik Krallık merkezli kripto para ağ geçidi olan GateHub, XRP’yi listelemeye devam edeceğini söyledi.

GateHub XRP’ye destek çıktı

12 Ocak’ta yapılan bir duyuruya göre GateHub, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC) son bir karar gelmeden XRP’yi listelerinden kaldırmayacağını söyledi.

Ripple-XRP

GateHub:

Lütfen, SEC’in Ripple’a karşı şikayetinde son karara ulaşılmadıkça, XRP’nin bir ‘menkul değer’ olarak sınıflandırıldığına dair nihai bir karar verilinceye kadar veya SEC’den bir ateşkes bildirimi alana kadar GateHub Ltd.’nin XRP’yi listelemeye devam edeceğini unutmayın.

GateHub, XRP’yi kendi platformunda tutma kararının, SEC’in Ripple’a yönelik XRP’yi lisanssız bir menkul kıymet olarak sattığı şikayetinin dikkatli bir incelemesinin ardından aldığını söyledi. GateHub, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığından emin olduğunu iddia ederek XRP’nin geleceği konusunda iyimser olduğunu da söyledi.

GateHub:

XRP’nin ABD’de de geçerli olan ‘Howey’ testine göre asla bir menkul değer olduğuna inanmadık ve XRP’yi öncelikle ödemelerde kullanımına dayanan bir ‘fayda’ tokeni olarak da görmedik. Ripple Labs veya üst düzey yöneticilerinin uygunsuz piyasa davranışlarına şahsen şahit olmadık.

GateHub: Cezalı bulunulurlarsa uygun yaptırımlar gerekiyor!

Ripple-XRP

Bu açıklamalara ek olarak GateHub, ABD yetkililerinin Ripple ve ilgili yöneticilerin yatırımcıları dolandırdığının kanıtlaması durumunda Ripple’ın uygun yaptırımlara tabi olması gerektiğini söyledi. Ancak GateHub; “Bu SEC’in XRP’yi bir menkul değer olarak sınıflandırmasının getirdiği bir eylemden çok uzaktır.” dedi. GateHub, bu eylemin potansiyel olarak yanlış bir şey yapmayan yatırımcılar için felaket sonuçları olacağını söyledi.

GateHub’ın XRP’yi platformunda tutma kararı, SEC’in 22 Aralık 2020’de Ripple’a karşı 1,3 milyar dolarlık dava açmasındaki son gelişme oldu. Şimdiye kadar Coinbase, Binance.US ve OKCoin’de dahil bir dizi büyük kripto para şirketi XRP’yi listelerinden çıkardı. Uphold ve şimdi GateHub gibi bazı şirketler ise dava çözülene kadar XRP’yi listelerinde tutmaya karar verdi.

Binance.US bugün XRP’yi listelerinden çıkaracak. ABD merkezli en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bakkt’ın CEO’su 11 Ocak’ta XRP’yi ürün geliştirme listelerinden çıkardığını söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu