Anasayfa Rehber Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Rehber

Gate.io, kriptodan kriptoya işlem yapan kripto borsalar arasında 2013 yılında faaliyete geçmiş olması ile birlikte en eskilerden bir tanesidir. 2017 yılında

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Gate io nedir? Gate io güvenilir mi? Bu iki sorunun cevabını tam olarak vermek kolay olmasa da bu rehberimizde popüler bir kripto para borsası olan Gateio’yu Gate io nedir? Gate io güvenilir mi? sorularını merak eden kişiler için derinlemesine inceleyeceğiz.

Gate io tecrübeli tüccarların çok fazla bilinmeyen kripto paraları alabileceği ve satabileceği bir kripto para borsasıdır. Gate io üzerinde 1.400’den fazla kripto işlem çifti bulunmaktadır ve bazı ülkelerde marjin ticareti gibi ileri düzey ticaret seçeneklerine sahiptir. 10 milyon fazla kayıtlı kullanıcı ile Gate io en güvenilir platformlardan biridir. Cryptocurrency exchange ranking sıralamasına göre likidite ve işlem hacmi açısından en iyi ilk 10 kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Gateio Nedir? Ne İşe Yarar?

Gate io 2013’te Lin Han tarafından Çin merkezli olarak kurulan ve o zaman beri kullanıma açık olan en eski kripto borsalarından biridir. 2015 yılında borsanın soğuk cüzdanlarından 7.000 adet Bitcoin (BTC) çalınmıştır. Çin hükumetinin itibari para ile kripto alım satımı yapmayı yasaklaması nedeni ile 2017’de kuruluş adı olan Bter.com’u Gate.io olarak değiştirmiştir. Şu anda Çin ile herhangi bir bağlantısı yoktur. ABD’nin Virginia eyaletine kayıtlı bir merkeze sahiptir. Çeşitli kaynaklarda arkasındaki şirket Gate Technology Incorporated olarak geçmektedir.

Alanında lider İlk Borsa Teklifi (IEO) platformu ile en hızlı büyüyen kripto platformlarından biridir. 1.400’den fazla kripto para işlem çifti, kaldıraçlı marjin ticareti, marjin borç verme ve alma gibi ileri düzey hizmetlere sahiptir. Platformun güçlü bir ticaret motoru olsa da web sitesi tecrübesiz tüccarlara karışık gelmektedir ve bundan dolayı daha çok profesyonel tüccarlar tarafından tercih edilmektedir.. Şu anda Gate io ortalama olarak günlük 3.500 BTC işlem hacmi ile düzenlenmemiş bir kripto para borsasıdır. Borsanın arkasındaki takım bilinmemektedir ve lisanslı değildir. Gate io neredeyse dünyanın her yerinde kullanılabilir. Gate io borsasının yasaklı olduğu bölgeler ve ülkeler şu şekildedir: ABD’nin Washington ve New York eyaletleri, Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Pakistan, Venezuela ve Kırım.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Diğer birçok kripto para borsaları gibi Gate io, rekabetçi komisyon ücretlerine sahiptir. Gate io depozito işlemlerinde herhangi bir komisyon almaz, spot ve marjin işlemlerde %0.2 işlem komisyon alır ve kripto para çekim işlemlerinde küçük bir komisyon alır. Platform üzerinde komisyon ücretlerinden indirim almanın bir yolu GateToken (GT) adlı borsanın yerel kripto para birimini kullanmaktadır. GT, borsanın merkezi olmayan finans platformu Gatechain'de yaratılan bir tokendir. 2 Mart 2020'de resmi olarak borsanın yerel tokeni olarak ilan edilmiştir.

Gate io Borsasının En İyi Yönleri

 • Bulunan kripto para miktarı: Platform 1.400’den fazla kripto para işlem çifti ile bir altcoin borsası olarak tanınmaktadır. Ancak itibari paraları desteklemez.
 • Platformun fonksiyonları: Gate io platformunda alım satım yapabilir, 10x’e varan kaldıraç ile marjin ticareti yapabilir, marjin borç verebilir ve fon ödünç alabilir, çeşitli yatırım planlarına katılabilir, IEO’lara yatırım yapabilir, sürekli vadeli işlemer ve diğerlerini yapabilirsiniz.
 • Düşük komisyon: Diğer birçok altcoin borsa gibi bu platformdaki komisyon ücretleri çok düşüktür. Piyasadaki en düşük komisyon ücretleri olmasa da borsa üzerinde çeşitli yöntemleri uygulayarak indirim elde edebilirisiniz. Yapılan her bir spot işlemden %0.2 komisyon alınır.
 • Güvenlik: Gate io takımı güvenlik açısından çok dikkatlidir. CER tarafından en yüksek siber güvenliğe sahip borsalardan biri olarak adlandırılmıştır. Kullanıcıların hesaplarını güvence altına almasının birden fazla yolu vardır. Ayrıca platformun kendisi çeşitli güvenlik mekanizmalarına sahiptir.
 • Müşteri desteği: Borsanın ne kadar Türkçe müşteri desteği olmasa da Gate io 24/7 olarak İngilizce yazılı destek hizmetine sahiptir. Ayrıca kullanıcılar herhangi bir sorun ile karşılaştığında sıkça sorulan sorular kısmından cevap bulabilir. Son olarak kullanıcılar sorunlarını gideremezse borsanın müşteri hizmetlerinden yardım talebinde bulunabilir.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?

Gateio Güvenilir mi?

Gate io kullanıcılarının varlıklarını korumak için çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptir. Bir kullanıcı olarak hesabınıza aşağıdaki güvenlik önlemlerini ekleyebilirsiniz:

 • Google Authenticator 2 faktörlü doğrulama,
 • Kimlik doğrulama (KYC) zorululuğu,
 • SMS ile 2 faktörlü doğrulama,
 • Hesaba giriş bildirimleri.
 • Fon şifresi sistemi,
 • Anti phishing kodu,
 • IP tanımlama.

Ne yazık ki Gate io borsası U2F desteklememektedir. Yani Gate io hesabınıza Yubikey gibi bir ekstra doğrulama cihazı ekleyemezsiniz. İçsel olarak platform kullanıcılarının fonlarını güvenilir tutmak için hem sıcak cüzdan hem de soğuk cüzdan ve diğer güvenlik sistemlerini kullanmaktadır. Yüksek miktarda fona sahip hesapların hızlı bir şekilde para çekimi yapabilmesi için çok daha kapsamlı bir kimlik doğrulama (KYC ve KYC2) sürecinden geçtiği bilinmektedir.

Gateio Yasal mı?

Kimlik doğrulamaları zorunlu olsa da Gate io halen düzenlenmemiş bir borsadır ve yasal olup olmadığı ya da herhangi yükümlülüğe sahip olup olmadığı açık değildir. Gate io borsası hacklenmemiş olsa da geçmişi tamamen temiz değildir. Gate io’nun daha önceki versiyonu olan Bter platformundan 2015’de yaklaşık 7.000 Bitcoin (BTC) çalınmıştır.

Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)