Anasayfa Sektörel Gemini Borsasında Personel Krizi: Yönetici Görevinden İstifa Etti!

Gemini Borsasında Personel Krizi: Yönetici Görevinden İstifa Etti!

Sektörel

Personel krizi ile karşı karşıya olan kripto para borsası Gemini'nin baş teknoloji sorumlusu, görevinden ayrıldığını bildirdi.

Gemini Borsasında Personel Krizi: Yönetici Görevinden İstifa Etti!

Gemini'nin CTO'su (baş teknoloji sorumlusu) ve Gemini'nin Asya'daki kolu Gemini APAC'ın CEO'su Pravjit Tiwana'nın şirketten ayrıldığı bildirildi.

İkiz girişimciler Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss tarafından kurulan Gemini Trust Co., ABD'de devam eden düzenleyici zorlukların ortasında yetenekleri güvence altına alma ve elde tutma konusunda devam eden engellerle boğuşuyor.

Gemini APAC CEO'su 2 Yıl Sonra İstifa Etti

Bloomberg'in anonim kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirketin Asya pazarındaki girişimi olan Gemini APAC'ın CEO'luğu görevini de yürüten Tiwana'nın görev süresinin bu ay sonunda sona ermesi bekleniyor.

Tiwana, Ocak 2022'de Gemini'ye katılmadan önce Amazon Web Services'te genel müdür olarak altı yılı aşkın bir deneyim kazanmıştı.

Tiwana'nın sorumlulukları ürün geliştirme, mühendislik ve tasarımın denetlenmesini kapsıyordu. Söz konusu isim, ayrıca şirketin Hindistan'daki operasyonlarının genişletilmesinde önemli bir rol oynadı.

Onun Gemini'deki meslektaşlarından biri olan ve operasyon direktörlüğü pozisyonunda görev yapan Noah Perlman, bu yılın başlarında Binance'e katılmak üzere ayrıldı.

Genesis ve ABD Düzenleyicileri ile Çatışmalar

Gemini Borsasında Personel Krizi: Yönetici Görevinden İstifa Etti!

Gemini, kripto kredi şirketi Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG) ile uzun süren bir çatışmaya sürüklendi. Anlaşmazlık, DCG'nin kurucusu Barry Silbert ve Winklevoss ikizleri arasındaki kamusal çatışmalara bile sıçradı.

Kripto para borsası, düzenleyicilerin önemli incelemeleriyle karşı karşıya. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Genesis ve Gemini arasında ortak bir çaba olan "Earn" programının kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi ve satışı oluşturduğunu iddia etti. Tyler Winklevoss, davayı "uydurma bir park cezası" olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz ay New York Başsavcısı, Gemini ve DCG aleyhine bir dava açarak onları müşterileri yaklaşık 1.1 milyar dolar dolandırmakla suçladı. DCG, devletin iddialarına itiraz etme niyetini dile getirirken Winklevoss ikizleri ise borsaya dava açma kararına katılmadığını açıkça dile getirdi.

Kaynak: Cryptonews

Gemini Borsasında Personel Krizi: Yönetici Görevinden İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Gemini Nedir? Gemini Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan