Anasayfa Sektörel Gemini Earn Kullanıcılarına Şok: Yüzde 70 Daha Az Olabilir!

Gemini Earn Kullanıcılarına Şok: Yüzde 70 Daha Az Olabilir!

Sektörel

Gemini Earn alacaklıları, kendilerine vadedilen kripto ödemelerinde yüzde 70'e varan bir düşüş ile karşılaşabilirler.

Gemini Earn Kullanıcılarına Şok: Yüzde 70 Daha Az Olabilir!

Gemini Earn alacaklıları, önerilen yeniden yapılanma planının bir parçası olarak kendilerine vadedilen kripto ödemelerinde potansiyel olarak yüzde 70'e varan bir düşüş ile karşı karşıya kalabilirler. 

Gemini Trust tarafından 13 Aralık'ta gönderilen bir e-postada özetlenen plan şimdi oylamaya sunuldu ve alacaklıları zor bir kararla karşı karşıya bıraktı.

Önerilen plana göre; alacaklılar, Gemini'nin kredi ortağı Genesis Global Capital'in iflas başvurusunda bulunduğu 19 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Earn kripto bakiyelerine eşdeğer bir ödeme alacaklar. Fakat o dönemde Bitcoin ve Ether'in değeri, mevcut piyasa oranlarıyla karşılaştırıldığında oldukça düşüktü.

Bloomberg borsa yatırım fonu analisti James Seyffart, Bitcoin'in o zamanlar 20.940 dolar ve Ether'in 1.545 dolar değerinde olduğunu, şu anda ise sırasıyla 42.750 dolar ve 2.250 dolar değerinde olduğunu göz önünde bulundurarak planı "acımasız" olarak nitelendirdi.

Alacaklıların yüzde 61'lik bir geri ödeme aldığı en kötü senaryoda, alacaklının Gemini Earn hesabındaki her Bitcoin yalnızca 12.773 dolar değerinde olacak ve bu da mevcut değerinin yalnızca yüzde 30'unu temsil edecek.

Gemini Kullanıcıları Yeni Ödeme Planına Tepki Gösteriyorlar

Gemini Earn Kullanıcılarına Şok: Yüzde 70 Daha Az Olabilir!

Ödemelerdeki potansiyel düşüş, platformda hayal kırıklıklarını dile getiren ve diğer alacaklıları bu planı reddetmeye çağıran Gemini kullanıcılarının güçlü muhalefetine yol açtı. Gemini platformundaki yorumcular, planı "tam bir rezalet" olarak tanımlayarak öfkelerini dile getirdiler.

Bazıları Gemini'yi bir yıldan fazla bir süre boyunca müşterilerini aldatmak ve yalan söylemek ile suçladı ve borsanın Genesis'ten kaynaklanan karşı taraf riskine maruz kalmayacağına dair verdiği güvenceye atıfta bulundu. Kullanıcılar, daha azını kabul edilemez bularak paralarının tamamının iadesini talep etti.

Bir Gemini kullanıcısı, "Bir yıl sonra bu kesinlikle delilik. Ruhlarımızı öldürdün. Kalbimize ve sağlığımıza zarar verdin. Size kripto para veriyoruz ve onları geri istiyoruz. Aynı miktar. DCG seni ne isterse yapmaya zorladı. Hiçbir şey yapamadın! İnanılmaz." ifadelerini kullandı. 

Gemini Earn, kullanıcıların kripto para birimlerinden faiz kazanmalarına imkân tanıyan bir programdı. Program, teklifi kolaylaştırmak için Genesis'ten çekilen fonlara dayanıyordu ve bu daha sonra Genesis'in iflas başvurusunda bulunmasıyla sonuçlandı.

Şu anda Gemini, Earn kullanıcılarına tazminat ödemek için Genesis'ten 1,6 milyar dolar geri almaya çalışıyor. Alacaklıların Gemini'nin planını kabul etmek veya reddetmek için 10 Ocak 2024 Doğu Standart Saati ile 16:00'ya kadar süreleri var.

Kabul edilmesi halinde davaya bakan iflas mahkemesi, planın onaylanmasına ilişkin nihai kararı 14 Şubat 2024'te verecek.

Kaynak: Cryptonews

Gemini Earn Kullanıcılarına Şok: Yüzde 70 Daha Az Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar