Anasayfa Sektörel Gemini Hakkında Flaş Rapor: Yüz Milyonlarca Dolar Çekti!

Gemini Hakkında Flaş Rapor: Yüz Milyonlarca Dolar Çekti!

Sektörel

Kripto para borsası Gemini'nin, Genesis'in iflasından önce söz konusu şirketten yüz milyonlarca dolar çektiği ileri sürüldü.

Gemini Hakkında Flaş Rapor: Yüz Milyonlarca Dolar Çekti!

Kripto para borsası Gemini'nin, Genesis'in iflasından birkaç ay önce söz konusu kripto kredi şirketinden "yüz milyonlarca dolar" çektiği bildirildi. Anonim kalmak isteyen ve konu hakkında bilgi sahibi olan iki kişinin bilgi verdiği bildirildi.

Gemini Likidite İhtiyaçları İçin Para Çekildiğini İddia Ediyor

Bloomberg'in 28 Eylül tarihli bir raporuna göre; Gemini, Ağustos 2022'de Genesis'ten 282 milyon dolar değerinde kripto para çekti. 

İddiaya göre bu olay, 20 Ocak'ta Genesis'in kredi kolunun iflas başvurusunda bulunmasından sadece beş ay önce meydana geldi.

Kaynaklar; Gemini'nin, Genesis'ten çekilen fonları bir rezerv oluşturmak için kullandığını iddia ediyor. Bu şekilde Gemini Earn müşterilerine "acil itfaları" kolaylaştırmak için yeterli likiditenin sağlandığı öne sürülüyor.

Kaynaklardan biri, ne Cameron Winklevoss'un ne de Tyler Winklevoss'un bu paradan kişisel olarak herhangi bir şey almadığını belirtiyor. Daha yaygın olarak "Winklevoss ikizleri" olarak bilinen ikili, Gemini'nin kurucu ortaklarıdır.

Bu kişi, paranın Gemini'nin milyarder kurucuları Winklevoss ikizlerine gitmediğini söyledi.

Digital Currency Group (DCG), Genesis'in sahibi ve kendi çöküşünü öncelikle Kasım 2022'de yaşanan kripto para borsası FTX'in çöküşüne bağlıyor. Bu arada 15 Eylül'de Genesis, küresel ticaret hizmetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Gemini, Genesis'in İlerleme Kaydetmediğini Savundu

Gemini Hakkında Flaş Rapor: Yüz Milyonlarca Dolar Çekti!

Gemini, son zamanlarda sürekli olarak Genesis'in iflas planına karşı çıktı. Gemini, planın netlikten yoksun olduğunu ve ayrıntılar konusunda "ne yazık ki hafif" olduğunu iddia etti. Borsa; bunun, alacaklıların ödeme sürecini anlama kabiliyetini zorlaştırdığını ileri sürüyor.

Bu arada Gemini, davanın ilk olarak Ocak ayında açılmasından bu yana Genesis'in alacaklılara ödeme yapma konusunda hiçbir ilerleme kaydetmediğini savunuyor:

Anlaşmanın çok yakın olduğuna dair defalarca verdikleri sözlere rağmen borçlular; şu anda alacaklıların desteğine sahip onaylanabilir bir plana, bu davaların Ocak ayında açıldığı zamankinden daha yakın değiller.

Kaynak: BeInCrypto

Gemini Hakkında Flaş Rapor: Yüz Milyonlarca Dolar Çekti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar
Gemini Nedir? Gemini Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Bitcoin Cash (BCH) Nedir?
Rehber Burak Atik
Fantom (FTM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar