Bitcoin Haberleri

Gerçekle yüzleşelim… Bitcoin’in boğa koşusu gerçekten bitti mi?

Bu tür işaretler, balinaların ve analistlerin aşırı düşüş duygularını sunarken kripto para biriminden uzaklaşmasına neden oldu. Twitter’da Bay Balina adıyla anılan bir analist ve Bitcoin balinası, geçtiğimiz günlerde “boğa piyasasının bittiğini” iddia ederek birçok yatırımcının umutlarını kırmak için platforma geldi.

Ancak, bu gerçeklerden daha uzak olamazdı. Tarihsel verilere bakıldığında, analistin BTC’nin bir boğa koşusu içinde uzatılmış bir konsolidasyon aşamasından sonra hiçbir zaman yeni bir ATH’ye ulaşmadığı iddiasının yanlış olduğu söylenebilir.

Aslında, Bay Whale’in tweetinde bahsettiği 80 günden çok daha uzun dönemler oldu, burada çok aylı bir düzeltme periyodunu daha önce hiç dokunulmamış daha yüksek zirveler izledi.

Gerçekle yüzleşelim… Bitcoin'in boğa koşusu gerçekten bitti mi? - Koinbox.Net

Türünün ilk örneği olan 2013 boğa koşusu sırasında BTC, bir aydan biraz fazla bir süre içinde 32 dolardan 234,52 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı. Ancak, takip eden 7 aylık pencerede, en düşük seviyesi 66.83$ ile en yüksek seviyesi 192$ arasında işlem gördü, bu önceki değerlemesinden %75’in üzerinde bir düşüş oldu.

Tarih, o sırada yükselişe devam edenlerin, o yılın Kasım ayına kadar aniden 1113 dolara patlayan BTC’nin faydalarından yararlandığını hatırlıyor. Önümüzdeki ay, bu boğa döngüsü sona ermeden önce 1242 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı.

Devam eden rallideki ilk duraklama, Çin ve Elon Musk tarafından oluşturulan FUD dışında, piyasa balinalarının başlattığı bir satıştan kaynaklanmış olsa da, bu da tersine dönüyor gibi görünüyordu. Balina kuruluşları tarafından tutulan Bitcoin miktarı, Cuma günü 80.000’den 4.216 milyon BTC’ye yükselerek Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı ve hafta sonu boyunca %5’lik bir fiyat artışına yol açtı.

Son olarak tweet, on-zinciri analizi şirketi Santiment belirterek,

“100 ila 10 bin BTC arasında tutan Bitcoin balina adresleri, 2021 yılının en yüksek günlük artışı olan 60 bin BTC birikim artışıyla Temmuz ayına başladı. Bu adresler, sadece 6 hafta önce 100 bin BTC daha az tuttuktan sonra birleştirilmiş 9,12 milyon coin tutuyor.”

Geçen yılki ilk dalgalanma, satın alımları fiyat artışıyla ilişkilendirilen bu balinalar tarafından başlatılmıştı. Bu balinalar tarafından yeniden birikim, varlığın ulaşabileceği olası bir dibe işaret ediyor ve grafiklerde başka bir büyük ralli olabilir.

Bu dönemde balinaların sayısı üç haftanın en yüksek seviyesi 1.922’ye ulaştı ve bu, duyguların bir kez daha yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Gerçekle yüzleşelim… Bitcoin'in boğa koşusu gerçekten bitti mi? - Koinbox.Net

Koinbox tarafından başka bir raporda paylaşıldığı gibi, dijital varlıklara ve özellikle Bitcoin’e sermaye girişi de 5 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Cumartesi günü toplam 648 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli dokuzuncu varlığı haline geldiğinden toplam girişleri 38.9 milyon doları buldu.

Bu yeterli değilse, yakın zamanda bir Rekt’te bir Wykoff birikimi vurgulandı. BTC için sermaye analizi. Kripto, yeni direnç seviyelerine ulaştıkça daha düşük seviyeler oluşturup atlayabiliyor. Bu, bir boğa koşusunun zirvesinde ilk kez bir Wykoff birikiminin oluşmasıdır ve bu, fiyat artışlarına ve olası fiyat artışlarına yol açar. Mevcut birikim hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz .

Son olarak, sürekli düşüşler ve toparlanmalardan sonra bile BTC, geçtiğimiz ay boyunca 34.000 $ destek seviyesinin yakınında gezinerek ve fiyat kanalını ihlal etmeyerek kendi konumunu korudu. 60.000 doların üzerinde bir ATH’ye dokunduktan sonra Mayıs ayında neredeyse %50 düştü.

Anlık olarak 30.000 dolar seviyesini kırmış olsa da, bir süredir tutulan basın zamanı seviyesine kısa sürede tırmandı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu