Anasayfa Sektörel Gerilim Sürüyor: İsrail, Hamas'a Ait Kripto Hesaplarını Dondurdu!

Gerilim Sürüyor: İsrail, Hamas'a Ait Kripto Hesaplarını Dondurdu!

Sektörel

İsrail'in, Hamas'a ait kripto para hesaplarını aktif olarak dondurduğu öğrenildi.

Gerilim Sürüyor: İsrail, Hamas'a Ait Kripto Hesaplarını Dondurdu!

Hamas militanlarının İsrail'e yönelik büyük bir saldırı başlatması ve İsrail'in de Hamas'a resmen savaş ilan etmesi üzerine İsrail Polisi Lahav 433'ün siber birimi, Hamas'a ait kripto para hesaplarını bloke etti.

The Times of Israel'in haberine göre; siber birim sözcüsü, Hamas'ın 7 Ekim'den bu yana sosyal medya üzerinden bağış çağrısında bulunarak kriptoda taze sermaye aradığını söyledi.

Haberde ayrıntı verilmemekle birlikte İsrail'in; kripto para borsası Binance'e, platformundaki hesapları bulup kapatmasını emrettiği belirtiliyor. Lahav 433'ün, ayrıca Barclays Bank'ta Hamas'la ilgili bir hesabı dondurmak için İngiltere polisiyle birlikte çalıştığı bildiriliyor.

Militan grubun sözcüsüne göre; bu hamle, Hamas'ın son 50 yılın en büyük saldırısını başlatarak en az 700 İsrailliyi öldürmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Yazının hazırlandığı sırada alınan bilgilere göre, Hamas güçleri tarafından yaklaşık 900 kişi öldürüldü ve 2.300'den fazla kişi de yaralandı. Filistinli yetkililer, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırılarını arttırması nedeniyle yaklaşık 560 kişinin öldüğünü ve 2.900 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Hizbullah ve İran ile Bağlantılı Hesaplardan Kripto Ele Geçirildi

Gerilim Sürüyor: İsrail, Hamas'a Ait Kripto Hesaplarını Dondurdu!

Haziran 2023'te İsrail, Lübnan Hizbullah'ı ve İran ile bağlantılı hesaplardan milyonlarca dolar değerinde kripto para ele geçirdi.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant; hükûmetin, İran Devrim Muhafızlarının bünyesindeki Kudüs Gücü ve Lübnan merkezli Hizbullah örgütü ile bağlantılı milyonlarca dolar değerinde kripto para ele geçirdiğini söyledi.

Gerilim Sürüyor: İsrail, Hamas'a Ait Kripto Hesaplarını Dondurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik