Anasayfa Bitcoin Glassnode Sektörü Derinden Etkileyecek BTC Verilerini Açıkladı!

Glassnode Sektörü Derinden Etkileyecek BTC Verilerini Açıkladı!

Bitcoin

Zincir içi analitik firması Glassnode, sektörü oldukça derinden etkileyebilecek kritik Bitcoin verilerini takipçileriyle paylaştı. İşte ayrıntılar...

Glassnode Sektörü Derinden Etkileyecek BTC Verilerini Açıkladı!

Blockchain veri platformu Glassnode, Bitcoin (BTC) adreslerindeki en üstte yer alan %1'lik kısmın, kripto para biriminin mevcut dolaşımdaki arzının neredeyse %99'una sahip olduğunu belirledi. 

Bu rakam, yatırımcıların bu tutarı en son Haziran 2023'te kontrol ettiği zamandaki üç ayın en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Ancak bunların çoğunun, kullanıcılarının kriptolarını kendileri adına tutan borsalar olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin Birikimi Artıyor!

Glassnode'un tahminlerine göre, Bitcoin (BTC) adreslerinin en üst %1'i şu anda varlığın mevcut arzının %98,913'ünü (yaklaşık 19,5 milyon kripto para) elinde tutuyor.

Bu yatırımcılar Haziran ayının başından bu yana bir birikim çılgınlığı içindeydiler ve BTC'nin 30.000 doların üzerine çıkma girişiminin başarısız olması nedeniyle önümüzdeki haftalarda yükselişi kısa süreliğine durdurdular.

Bununla birlikte, birincil kripto para birimi Temmuz ayında bir mini boğa koşusuna girdi ve imrenilen seviyeyi aştı, bu da balinaların ilgisinin yeniden artmasına ve sahip oldukları arz yüzdesinin yükselmesine neden oldu diyebiliriz.

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) adreslerinin en üstteki %1'i, çıkarılan yaklaşık 19,5 milyon kripto para biriminin %99'una sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Glassnode Sektörü Derinden Etkileyecek BTC Verilerini Açıkladı!

Bitcoin (BTC) Tutan Adresler Rekor Düşük Seviyeye Düştü!

Başka bir kayda göre, 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip Bitcoin adreslerinin 2019 seviyelerine düştüğü bildirdi. Spesifik olarak, 27 Eylül'deki rakamlar, önde gelen dijital varlığın (mevcut kurlarla hesaplanan) 26,4 milyon dolardan fazla değerini tutan yalnızca 1.997 cüzdanın olduğunu gösterdi.

Düşüş eğilimi, Terra (LUNA) kazası, Celsius Network iflası ve FTX erimesi gibi çöküşlere tanık olan geçen yıl boyunca belirgindi.

Karşılaştırıldığında, kripto piyasasının patlama yaşadığı ve birincil dijital para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 70.00 dolara yükseldiği 2021'de bu türden yaklaşık 2.500 Bitcoin adresi vardı diyebiliriz.

Glassnode Sektörü Derinden Etkileyecek BTC Verilerini Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar