Bitcoin Haberleri

Goldman Sachs CEO’su Bitcoin ve Altın Hakkında Yorum Yaptı!

ABONE OL:

Morgan Stanley’nin Bitcoin’i birden fazla kurumsal fona uygun bir yatırım olarak ekleyeceğini açıklamasından bu yana 2 hafta geçti. O zamandan beri yarış devam ediyor ve çoğu kişi bankacılık güç merkezi Goldman Sachs gibi lider bankaların bu gruba katılmasını ve kripto para alanında daha da derinlere inmesini bekliyor.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon CNBC’nin Squawk Box’a yaptığı yakın tarihli bir röportajda, önümüzdeki yıllarda dijital para alanında “büyük bir evrim” olacağını düşündüğünü söyledi. David Solomon; “Bu gelişen bir alan. Bunun önümüzdeki yıllarda nasıl gelişeceğine dair büyük bir evrim olacağını düşünüyorum.”

Goldman Sachs CEO’su kripto paraları yorumladı

Burada, David Solomon’un Goldman Sachs’ın Bitcoin hakkında pek bir şey açıklamadığını belirtmekte fayda var. Yönetici ABD’deki mevcut düzenleyici ortamın bankanın böyle bir kripto para etkileşimi yapmasını engellediğini öne sürüyor. Yine de CEO, artan müşteri talebi nedeniyle kurumun kripto para birimlerini yakından takip ettiğini de açıkça belirtti.

David Solomon:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bill Gates, Bitcoin Başta Olmak Üzere Tüm Kripto Para Birimlerini Eleştirdi

Etrafımızda önemli yasal kısıtlamalar var ve Bitcoin gibi kripto para birimleri etrafında bir prensip çerçevesinde hareket ediyoruz. Müşterilerimiz bu alana dahil olmayı talep ettikçe, müşterilerimizi desteklemenin yollarını bulmaya devam edebiliriz.

Yaklaşık 300 kişiden oluşan bir ankete göre, şu anda 300 kişinin %40’ı kripto para birimlerine maruz kalıyor. Aslında, Goldman Sachs’ın Küresel Piyasalar Bölümünde Küresel Dijital Varlıklar Başkanı Matt McDermott da yakın tarihli bir podcast’te benzer bir şeye değindi. Aynı konuyla ilgili olarak David Solomon’da Bitcoin’in küresel olarak hızla benimsenmesini onayladı.

Bitcoin mi Altın mı?

Bence Bitcoin altın ile aynı piyasa değerine sahip olmak ya da daha yüksek bir piyasa değerine çıkmak için kaçınılmaz bir yolda ilerliyor. Benimsenme çok hızlı gerçekleşiyor. Benimseme tahmin ettiğimden daha hızlı gerçekleşiyor.

İlginç bir şekilde David Solomon, Bitcoin’den “ödeme ağından çok altına benzeyen dijital bir varlık olarak bahsetti ve dolayısıyla Bitcoin değerinin yıllar geçtikçe artmaya devam edeceğini ima etti. Geçtiğimiz zamanlarda ise diğer uzmanlar Bitcoin ve altını karşılaştırmak konusunda sıklıkla benzer görüşler sundular.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 3.500 dolara ulaşıyor!

David Solomon’un açıklamaları, Goldman Sachs’ın 2021’in ikinci çeyreğine kadar Bitcoin alanında yatırım ürünleri sunacağını bildirmesinden bir gün sonra geldi. Daha önce Goldman Sachs, Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir borsa yatırım fonu sundu. Ayrıca Goldman Sachs, 2018’de rafa kaldırdıktan sonra geçen ay kripto para alım satım masasına bir şans daha vermeye karar verdi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu