Google Güncellemesine Tepki: Gelirler Düştü!

1 Dakikada Okunabilir


Dünyanın en büyük kripto para haber sitelerinden birisi olarak bilinen kripto medya devi CCN’den yapılan yazılı açıklamada Google’ın son çekirdek güncellemesinden sonra site gelirlerinin mobilde %71 oranında düştüğü, gelirlerin %90 oranında azaldığı bildirildi.

Site bu güncelleme ile Google’ın haksız rekabet ortamı yarattığını ve kripto para medyasında büyük yeri olmasına rağmen kapanma kararı aldıklarını duyurdu. Bitcoin ve altcoin haberleri ile beraber Blockchain, ICO ve diğer birçok kategoride haberler sunan CCN, Google’a tepki gösterdi.

CCN Markets ve Hawkfish AS’nin direktörü ve kurucusu Jonas Borchgrevink, son çekirdek güncellemesinin sadece kendilerine değil, diğer birçok ünlü kripto para sitesine de gelir kaybettirdiğini yazdı.

Cointelegraph ve Coindesk’te düşüş var

CT’de %22 oranında, Coindesk’te ise %30 oranında düşüş olduğunu gösteren son raporlara göre kripto para sitelerine Google darbesi vuruldu. Google son çekirdek güncellemesinden sonra birçok sitede gelir sorunlarına sebep oldu ve  bununla da sınırlı kalmadı. Dünyanın en büyük teknoloji devi Google’ın bu konuda attığı yanlış adımdan vazgeçmesi için kripto para medyası ortak oldu. CT ve CD’den herhangi bir basın açıklaması yapılmadı ancak haberleri sitelerine taşıdılar. Türkiye’de ise kripto para medyasının gelirleri normal seviyelerin biraz aşağısında görünüyor ve hit kayıpları son dönemde gündeme bağlı olarak çok daha fazla olabiliyor. Google çekirdek güncellemesinden sonra bu sorunu düzeltirse ne zaman düzeltir bu konuda da bilgi yok.


error: Kopyalama Engellendi!