Anasayfa Sektörel Google, Kripto Reklam Politikasını Revize Etti! İşte Detaylar...

Google, Kripto Reklam Politikasını Revize Etti! İşte Detaylar...

Sektörel

Google, potansiyel Bitcoin ETF onayı öncesinde kripto ile ilgili reklam politikasını revize etti.

Google, Kripto Reklam Politikasını Revize Etti! İşte Detaylar...

Google, kripto para birimiyle ilgili reklam politikasını ABD merkezli kripto tröstlerinin reklamlarına izin verecek şekilde revize ederek söz konusu politikasını ABD'de spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanmasına ilişkin tahminlerle uyumlu hale getirdi.

Sektör analistlerinin 10 Ocak 2024'e kadar ABD'de spot Bitcoin ETF'inin onaylanma olasılığını yüzde 90 olarak tahmin etmeleri nedeniyle 29 Ocak 2024'ten itibaren geçerli olacak bu güncelleme, kripto alanında beklentilerin arttığı bir döneme denk geliyor.

Google, ABD Kripto Tröstleri için Reklamlara İzin Veriyor

Google, Kripto Reklam Politikasını Revize Etti! İşte Detaylar...

Güncellemede, "Amerika Birleşik Devletleri'ni hedefleyen kripto tröstü sunan reklamverenlerden" bahsediliyor. Kripto tröstlerini tanıtmak isteyen reklamverenler, ilgili yerel makamlardan gerekli lisanslara sahip olduklarından emin olmak için Google sertifikasyonundan geçmelidir. Politika, hedeflenen bölgelerdeki yerel yasalara uyulmasını gerektiren küresel uygulamayı vurguluyor.

Google tarafından yapılan bu politika düzenlemesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasına ilişkin beklentilerin arttığı bir döneme denk geliyor. Bloomberg'in ETF analistleri, 10 Ocak 2024'e kadar onaylanma olasılığının yüzde 90 olduğunu öngörüyorlar.

Şu anda aralarında BlackRock, Grayscale ve Fidelity gibi büyük oyuncuların da bulunduğu 13 Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bu firmaların, ETF teklifleriyle ilgili önemli teknik ayrıntıları görüşmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile masaya oturdukları bildirildi. Kripto para piyasası olumlu tepki verdi ve Bitcoin fiyatı son 90 gün içinde yüzde 74'lük önemli bir artış yaşadı.

SEC'in Bitcoin ETF başvurularını onaylaması halinde kripto para piyasasına 1 trilyon dolar eklenmesi bekleniyor.

Google'da Kripto Tröst Reklamları için Sertifika Gereksinimleri

Google'ın potansiyel kripto tröst reklamverenlerine yönelik sertifikasyon süreci, yerel yasalara uyumun önemini vurgulamaktadır.

Reklamverenler, yerel makamlardan gerekli lisansları almalıdır. Ürünleri, açılış sayfaları ve reklamları da ilgili ülke veya bölgelerin yasal gereklilikleriyle uyumlu olmalıdır.

Bu titiz sertifikasyon süreci, hızla gelişen ve dinamik kripto para ortamında sorumlu reklam uygulamalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Google, Kripto Reklam Politikasını Revize Etti! İşte Detaylar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar