Anasayfa Sektörel Google Trends Verileri Paylaşıldı! Yapay Zekâ, Bitcoin'i Geçti!

Google Trends Verileri Paylaşıldı! Yapay Zekâ, Bitcoin'i Geçti!

Sektörel

Google Trends verilerine göre; "yapay zekâ" anahtar kelimesi, 2023'te "Bitcoin" ve "kripto para" anahtar kelimelerinden daha fazla kullanıldı.

Google Trends Verileri Paylaşıldı! Yapay Zekâ, Bitcoin'i Geçti!

Google kullanıcıları, arama tercihlerinde dikkate değer bir değişim gösterdi. "Yapay zekâ", "Bitcoin" ve "kripto" gibi terimlerin popülaritesini geride bıraktı.

Google Trends verileri; bu eğilimin, Kasım 2022 civarında yani ChatGPT'nin lansmanına denk gelecek şekilde ivme kazandığını gösteriyor.

Arama ilgilerindeki farklılık daha da belirgin hale geldi. Bu durum, geleneksel olarak baskın olan kripto para birimiyle ilgili terimleri geride bırakan yapay zekâya yönelik küresel ilgiyi yansıtıyor.

Google Aramalarında Yapay Zekânın Yükselişi

Google Trends Verileri Paylaşıldı! Yapay Zekâ, Bitcoin'i Geçti!

Son zamanlarda Google Trends verileri, dünya çapında "yapay zekâ"ya yönelik arama ilgisinin 91 gibi önemli bir puana sahip olduğunu ve "Bitcoin"in 22 puanını gölgede bıraktığını ortaya koyuyor.

Bu talihin tersine dönmesi; "yapay zekâ" aramalarının, "Bitcoin" ve "kripto" aramalarını geride bıraktığı Ağustos 2022'ye kadar uzanıyor.

ChatGPT'nin Kasım 2022'de piyasaya sürülmesi, "yapay zekâ"nın Google aramalarında ön sıralara fırlamasında çok önemli bir rol oynadı ve yapay zekâ ile kriptoyla ilgili terimler arasında genişleyen bir boşluk yarattı.

Bitcoin, 2021'de ve 2022'nin büyük bölümünde ayı piyasası döngüsü yaşamasına rağmen 2023'te yeniden canlanma gördü.

Yıla 16.900 dolardan başlayan Bitcoin, yüzde 150 oranında övgüye değer bir artışa tanık oldu ve yazım sırasında 43.400 dolara ulaştı.

Google Trends; özellikle El Salvador, Nijerya, Hollanda, Brezilya ve İsviçre gibi ülkelerin Bitcoin'e en fazla ilgi gösteren ülkeler olduğunu vurguluyor.

Yapay zekâ ise önemli gelişmelerin olduğu bir yıl yaşadı. Yapay zekânın işlerin yerini almasıyla ilgili endişelerden, deepfake hizmetlerinin yaygınlaşmasına ve ChatGPT, Google Bard, Meta AI ve GrokAI gibi yenilikçi sohbet robotlarının piyasaya sürülmesine kadar yapay zekâ küresel çapta ilgi gördü.

Google Trends verileri; Vietnam, Çin, Filipinler ve Myanmar'daki kullanıcıların yapay zekâya özel bir ilgi gösterdiğine işaret ediyor.

Google Trends Verileri Paylaşıldı! Yapay Zekâ, Bitcoin'i Geçti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar