Anasayfa NFT Google'dan NFT'li Oyunlar için Güncelleme: İzin Verilecek!

Google'dan NFT'li Oyunlar için Güncelleme: İzin Verilecek!

NFT

Google, NFT'leri içeren blockchain oyunlarının reklamlarına izin vermek için politika güncellemesi yaptı.

Google'dan NFT'li Oyunlar için Güncelleme: İzin Verilecek!

Google, 15 Eylül'den itibaren kumarla ilgili içeriği tanıtan reklamverenlerin, bu ürün veya hizmetlerin reklamını yapmasına izin verilmeyeceğini bildirdi. Değişikliğin bir parçası olarak Google, Eylül 2023'te kripto para birimleri ve ilgili ürünler politikasını güncelleyeceğini paylaştı. 

Google, özellikle NFT'leri içeren blockhain tabanlı oyunların reklamı için kapsam ve gereklilikleri netleştiriyor. Google, sertifikalı oldukları sürece oyuncuların, karakterleri için sanal kıyafetler, silahlar, zırhlar veya kullanıcıların oyunu ilerletmelerine yardımcı olabilecek diğer şeyler gibi oyun içi öğeleri satın alabilecekleri oyun örneklerini göstererek, NFT'leri içeren blockchain oyunlarının reklamlarına izin verildiğini açıklığa kavuşturuyor.

Google'dan NFT'li Oyunlar için Güncelleme: İzin Verilecek!

Hangi NFT Oyunlarının Reklamına İzin Verilmeyecek?

Buna karşılık Google, reklamı yapılamayacak NFT oyunlarını, "oyuncuların gerçek dünya değerinde şeyler (NFT'ler dışında herhangi bir şey) kazanmak için NFT'lerini yatırabilecekleri veya stake edebilecekleri oyunlar" ve "NFT ödülü veren sosyal casino oyunları" olarak vurguluyor.

Yazıda; bu politikanın ihlâl edilmesinin, hesabın uyarı yapılmaksızın derhal askıya alınmasına yol açmayacağı belirtiliyor. Bu politikayı ihlâl eden reklamlar, askıya alınmadan önce 7 günlük bir uyarı alacaktır.

Oyuncuları korumaya yönelik bir başka çaba olarak, 24 Ağustos tarihli raporlar, dolandırıcıların gerçek kripto web siteleri için reklam satın aldıkları ve kullanıcıları kötü niyetli bir kopyaya yönlendirmek için URL enjeksiyonunu kullandıkları yeni bir kripto dolandırıcılığı türünün ortaya çıktığını belirtiyor.

Google'dan NFT'li Oyunlar için Güncelleme: İzin Verilecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik