Anasayfa Altcoin Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi: Aylık Yüzde 150 Patlama Yaptı!

Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi: Aylık Yüzde 150 Patlama Yaptı!

Altcoin

Yakından takip edilen altcoinlerden biri, aylık yüzde 150 artış göstererek dikkat çekmeyi başardı.

Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi: Aylık Yüzde 150 Patlama Yaptı!

Ethereum Layer-1 rakibi Solana, mega rallide yüzde 17 daha yükselerek ve 55 dolara ulaşarak altcoinler arasında güçlü bir performans sergiledi. Bununla birlikte Solana, haftalık kazancını yüzde 35'e, aylık kazancını ise şaşırtıcı bir şekilde yüzde 150'ye çıkardı.

Yatırımcılar Şimdi SOL Satın Almalı mı?

Kuşkusuz SOL fiyatı Eylül ayından bu yana 3 kat artış kaydettiği için satın alma yönünde çok fazla FOMO var. Bugün SOL fiyatı, 2021'in 53 dolarlık direncini geçti ve 55 dolara ulaştı. Sonuç olarak bazı yatırımcılar, Solana'nın buradan yüzde 10-15'lik bir kazanç daha elde edebileceğine ve 61 dolara yükselebileceğine inanıyorlar.

Fakat asıl soru Solana fiyat rallisinin devam edip edemeyeceği. Popüler kripto traderı JACKIS şunları kaydetti: Yatırımcılar şu anda 54 dolar seviyesindeki yukarı yönlü hareketi sırasında SOL'un peşinde koşuyor ve 17 seviyesinde olduğu zamanki fırsatı ihmal ediyorlar. Toplulukta hâkim olan duygu son derece olumlu. Topluluk, Solana'nın dünyada devrim yaratacağına inanıyor ve bu da potansiyel bir perakende tuzağı olabilir.

JACKIS, SOL'un uzun vadeli güçlü bir destekçisi olsa da varlığın art arda on haftalık yeşil mum serisi sırasında takip edilmemesini tavsiye ediyor. Bunun yerine önemli bir düzeltmeyi, muhtemelen büyük bir sarsıntıyı beklemeyi ve ardından sonraki haftalık kırmızı mumlar sırasında piyasaya girmeyi öneriyor.

Zincir üstü veriler, Solana için fonlama oranının yüksek olduğunu ancak hala tehlike bölgesinde olmadığını gösteriyor. SOL fiyatı kısa bir süre önce 54 doları aşarak Mayıs 2022'den bu yana en yüksek noktasına ulaştı. SOL hakkında artan tartışmalar, varlığın diğer varlıklardan bağımsızlığına ilişkin ana akım kitlenin artan kabulünü gösteriyor. Fonlama oranları yüksek olsa da şu an itibariyle bir tehlike bölgesine ulaşmış değil.

Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi: Aylık Yüzde 150 Patlama Yaptı!

Grayscale Solana Trust

Chainlink'e benzer şekilde Grayscale Solana Trust (GSOL) spot fiyatın 4 katı olacak şekilde işlem görüyor. GSOL hisseleri, şu anda 202 dolardan işlem görürken spot fiyat, 55 dolar civarında seyrediyor.

GSOL hisse fiyatı, 10 Kasım Cuma günü yüzde 61 artışla 200 dolar seviyesini aştı. GSOL hisse fiyatı, yıl başından bu yana yüzde 800'den fazla artış gösterdi. Bu durum, Solana'ya büyük bir kurumsal katılım olduğunu göstermektedir.

Kaynak: CoinGape

Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi: Aylık Yüzde 150 Patlama Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan