Anasayfa Sektörel Grafik Tasarım İçin Tercih Edilebilecek En İyi Yapay Zeka Araçları

Grafik Tasarım İçin Tercih Edilebilecek En İyi Yapay Zeka Araçları

Sektörel

Grafik tasarım için seçilebilecek en iyi 5 yapay zeka aracı hangileri olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm ayrıntılarıyla Koinbox'ta...

Grafik Tasarım İçin Tercih Edilebilecek En İyi Yapay Zeka Araçları

Grafik tasarım, yapay zekanın en çok araştırıldığı önemli alanlardan biridir. Tasarımcıların çalışma şeklini iyileştirmek için yapay zeka destekli çeşitli araçlar geliştirildi ve şu ana kadar "üretken yapay zeka" kategorisine giren bu araçlar, fikir üretme, maket oluşturma ve fotoğrafları düzenleme gibi görevleri yerine getirmede büyük potansiyel gösterdi.

Yalnızca grafik tasarımcıları için değil, artık herkes, grafik tasarım konusunda derin bilgi sahibi olma ihtiyacıyla, AI araçlarıyla birkaç dakika içinde görseller oluşturabiliyor; bu araçlar bu kadar iyi hale geldi. 

Peki Grafik tasarım için seçilebilecek en iyi yapay zeka araçları hangileri olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Grafik Tasarımlar İçin En iyi 5 Yapay Zeka Aracı

Grafik Tasarım İçin Tercih Edilebilecek En İyi Yapay Zeka Araçları

1. Adobe Firefly

Firefly, Adobe tarafından geliştirilen yapay zeka destekli bir görüntü oluşturucudur. Platform şu anda beta aşamasında ancak kullanıcıların tercih ettikleri görselleri oluşturması veya oluşturması için bir dizi seçeneğe sahip olduğu bildirildi.

Seçeneklerden bazıları üretken doldurma, metinden görüntüye dönüştürme, metin efektleri ve üretken yeniden renklendirmeyi içerir. Raporlara göre Adobe, şu anda diğer bazı AI araçları tarafından desteklenmeyen 3D'den görüntüye, çizimden görüntüye ve metinden desene dahil olmak üzere diğer birçok seçeneği desteklemeyi planlıyor.

Adobe'nin Firefly'ına beta kullanıcıları için yalnızca resmi Firefly web sitesi ve Photoshop'un en son beta sürümü aracılığıyla erişilebilir.

2. Midjourney

Midjourney, son aylarda popüler hale gelen bir metinden resme yapay zeka hizmetidir. Bazı kullanıcılar, Midjourney'in mevcut diğer araçlar arasında en iyi kaliteyi ve büyüleyici görüntüleri oluşturduğunu iddia edebilir.

Kullanıcının hızlı metinlerinin ne kadar açıklayıcı olduğuna bağlı olarak Midjourney, gerçekçi görseller oluşturma konusunda iyi bir iş çıkarır. Ancak Midjourney'in ücretli bir araç olduğunu ve aylık minimum 10 ABD doları tutarında bir maliyeti olduğunu belirtmekte fayda var.

Hizmet Discord'da barındırılıyor, yani kullanıcıların Midjourney'i kullanabilmeleri için bir Discord hesabına sahip olmaları gerekiyor.

3. Jasper Art

Jasper, popüler olarak yapay zeka yazma hizmeti olarak bilinir. Bununla birlikte, aynı zamanda, girdiğiniz anahtar kelimelere veya ifadelere dayalı olarak benzersiz görseller oluşturabilen, "Jasper Art" adı verilen gelişmiş bir görsel oluşturma aracı da sağlar.

Resmi web sitesine göre Jasper Art, "hayal edebileceğiniz her şeyi saniyeler içinde benzersiz görüntülere ve fotoğraflara dönüştürüyor."

Jasper Art ile görsel oluşturma süreci oldukça basittir. Kullanıcıların yalnızca akıllarında tasarladıkları görüntüyü açıklayan bir bilgi istemi yazmaları ve yaratıcı ifadelerini geliştirmek için araç, sanatçı ve ruh hali gibi ek ayrıntıları seçmeleri yeterlidir.

Jasper saniyeler içinde istemi okuyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz 4 adet yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntü kümesi oluşturuyor.

4. Canva

Canva, kelimeleri ve cümleleri güzel görüntülere dönüştürebilen başka bir harika AI görüntü oluşturucudur. Yapay zeka aracını piyasaya sürmeden önce Canva, çevrimiçi tasarım ve görsel iletişim için zaten popüler olarak kullanılan bir platformdu. Hem tasarımcılara hem de insanlara tasarımları özelleştirmek veya sıfırdan bir tane oluşturmak için genel şablonlar sağlar.

Canva'ya göre kullanıcılar, Suluboya, Filmik, Neon, Renkli Kalem ve Retrowave gibi farklı stil seçeneklerini kullanarak yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler için farklı modları keşfedebilecek.

5. Khroma

Khroma, renk paletleri oluşturmak, renk eşleşmeleri bulmak ve renk şemaları oluşturmak için kullanılabilen bir AI renk aracıdır. Temel olarak Khroma, hangi renkleri sevdiğinizi öğrenmek için yapay zekayı kullanıyor ve sizin için sınırsız paletler yaratıyor. Araç, görsel olarak çekici tasarımlar oluşturmak isteyen tasarımcılar için oldukça faydalıdır.

Makalede tartışılan diğer tüm araçlardan farklı olarak Khroma, öncelikle grafik tasarımın affedilmez bir parçası olan renk paletleri için olması açısından açıkça farklıdır. Kullanıcılar, bazı görselleri yükleyerek veya ilgili anahtar kelimeleri sağlayarak Khroma ile proje için farklı renk şeması fikirleri üretebilirler diyebiliriz.

Grafik Tasarım İçin Tercih Edilebilecek En İyi Yapay Zeka Araçları içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Metaverse Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
NFT Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan