Grayscale: Bitcoin ABD-Çin ticaret savaşı sırasında yüzde 47 değer kazandı

1 Dakikada Okunabilir


Amerikan dijital varlık yöneticisi Grayscale tarafından 5 Mayıs – 31 Mayıs arasını içeren tarihte yapılan yeni bir özel araştırmaya göre Bitcoin fiyatı rekor bir değer kazandı. %47 oranında değer kazandığı açıklanan Bitcoin hakkında bu değerin bu kadar kısa süre içerisinde elde edilmesinin aslında ilk olmadığı, bir rekor olmadığı, ticaret savaşları nedeni ile olan artışlar konusunda ise yeni bir rekor olduğu açıklandı.

Amerikan dijital varlık yöneticisi Grayscale’den yapılan açıklamada Bitcoin’in fiyatının ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşı sebebi ile artış eğilimi gösterdiği, bu artış eğilimlerinin ne kadar süre devam edecek olduğunun ise yine ABD ve Çin arasında bir süredir devam eden ve etmesi beklenen ticaret savaşına göre potansiyel alabilecek olduğu açıklandı.

ABD’li yönetim Çin yönetimine karşı sürekli olarak vergiler uygularken, uygulanan vergilerin oranı artıyor. ABD Çin’e vergi uyguladıkça Çin’de ABD’ye karşı vergi uyguluyor. Çin, ABD’ye karşı daha az vergi uygulamak zorunda kalırken bunun sebepleri olduğu ve ABD’ye karşı aynı oranda vergi uygulaması durumunda çok daha ağır vergi yaptırımları ile karşı karşıya kalacak olduğunu bildiği için bu yolu tercih ediyor olduğuna dair iddialar ortaya atılıyor. Henüz Bitcoin fiyatı bu savaş nedeniyle rekor kırmadı ancak, kripto para yatırımcılarının ticaret savaşları sebebi ile ciddi bir beklenti içerisinde olup olmaması gerektiği konusu da merak ediliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!