Anasayfa Sektörel Grayscale'den SEC'e Karşı Büyük Zafer! Bu Yorum Dikkat Çekti..

Grayscale'den SEC'e Karşı Büyük Zafer! Bu Yorum Dikkat Çekti..

Sektörel

Grayscale, SEC'e karşı verdiği yasal mücadelede zafer kazandı. Bunun üzerine ABD başkan adayı Vivek Ramaswamy'den dikkat çeken bir yorum geldi.

Grayscale'den SEC'e Karşı Büyük Zafer! Bu Yorum Dikkat Çekti..

Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için devam eden girişimlerde yeni bir gelişme olarak, kripto varlık yöneticisi Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı verdiği yasal mücadeleyi kazandı. 

ABD Temyiz Mahkemesi; Grayscale lehine karar vererek SEC'in, "şirketin Bitcoin Trust'ını bir ETF'ye dönüştürme başvurusuna yönelik reddini" gözden geçirmesi gerektiğini belirtti. Mahkeme, red kararını iptal ederek kurumun, kararı yeniden değerlendirmesine yönelik bir talimat verdi.

Grayscale'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na karşı kazandığı son zafer, şüphesiz önemli bir değişimi beraberinde getirdi. Sektördeki çok sayıda kişi, bu zaferi kabul etti ve potansiyel sonuçları hakkında tartışmalara girdi.

Grayscale'den SEC'e Karşı Büyük Zafer! Bu Yorum Dikkat Çekti..

Başkan Adaylarından Kripto Para Sektörüne Destek

ABD başkan adayı Vivek Ramaswamy, özellikle Grayscale'in son başarısı ışığında Bitcoin'e yönelik iyimserliğini dile getirdi. Cumhuriyetçi Ramaswamy, kripto para sektörüne desteklerini açıkça ifade eden kalan üç başkanlık yarışmacısından biri olarak duruyor. Diğer ikisi Robert Kennedy Jr. ve Ron DeSantis olarak karşımıza çıkıyor. Bu başkan adaylarının çoğunluğu ilk kez dijital varlığı savunuyor.

X'teki bir gönderide Ramaswamy, "gölge" ABD hükûmetini eleştirdi. Kısaltılmış unvanlara sahip isimsiz devlet kurumlarını yetkisiz ve asi çabalarından sorumlu tutan Ramaswamy, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu ima ediyor olabilir.

Ramaswamy, gönderisinde "Bu karar güçlü bir karardır ve Bitcoin ve blockchain inovasyonunu denizaşırı ülkeler yerine ABD'de tutmak için bir yol açmaktadır." ifadelerine de yer verdi.

Hükûmetin eksikliklerini vurgulayan Ramaswamy, mahkemelerin kriptoya nasıl yardım ettiğinden bahsetti. Bu durumun; ABD yargısının, ülkedeki kripto para vizyonerlerini korumak için nihai savunma görevi görmesine yol açtığını belirtti. Ramaswamy, ideal bir senaryoda bu sorunların hukuk sistemine ulaşmadan önce çözülmesi gerektiğini aktardı.

Söz konusu isim, mahkemelerin son aylarda kripto para birimine karşı olumlu bir duruş sergilediğine dikkat çekti. SEC'in Grayscale'in ETF'sini haksız ve mantıksız olarak reddetmesinin yanı sıra, hukuk sistemi de Temmuz ayında SEC'e karşı Ripple'ın yanında yer alarak XRP'nin bir menkul kıymet olarak nitelendirilmediğini teyit etti.

Sektöre bir planla giren Ramaswamy, seçilmesi halinde West Virginia - EPA davasında Yüksek Mahkeme tarafından belirlenen kriterlere uymayan tüm federal düzenlemeleri iptal edeceğini belirtti. Bu eylem, SEC'in sektör üzerindeki aşırı yetkisini potansiyel olarak azaltabilir.

Grayscale'den SEC'e Karşı Büyük Zafer! Bu Yorum Dikkat Çekti.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar