Anasayfa Altcoin Grayscale'den Spot Ethereum ETF için Kritik Hamle Geldi!

Grayscale'den Spot Ethereum ETF için Kritik Hamle Geldi!

Altcoin

Grayscale, "Grayscale Ethereum Trust"ı spot ethereum ETF'e dönüştürmek üzere SEC'den onay almak için NYSE Arca ile ortaklık kurdu.

Grayscale'den Spot Ethereum ETF için Kritik Hamle Geldi!

Grayscale Investments, birkaç saat önce Grayscale Ethereum Trustspot Ethereum ETF'e dönüştürmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) onay almak için NYSE Arca ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Şu anda şirketin Ethereum Trust'ı, yönetim altındaki yaklaşık 5 milyar dolarlık varlığıyla dünyanın en büyük Ether yatırım ürünüdür. Grayscale, Bitcoin Trust ürünüyle de benzer bir hamle yaptı ve şimdi onu bir spot Bitcoin ETF'ine dönüştürmek için SEC'in onayını bekliyor.

Bu hamle Vaneck, Bitwise ve Proshares gibi diğer finans şirketlerinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'lerini piyasaya sürmesiyle birlikte geldi.

Grayscale'in Ethereum Trust'ı için Hesaplanmış Bir Hareket

Grayscale'den Spot Ethereum ETF için Kritik Hamle Geldi!

Grayscale, Ethereum Trust'ını NYSE Arca borsasında fiziksel olarak desteklenen bir ETF'e dönüştürmek için SEC'e resmî olarak Form 19b-4 başvurusunda bulundu.

Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, Globe Newswire'a verdiği demeçte, "Ürünün gelişimindeki bir sonraki adım olan ETHE'yi bir ETF'e dönüştürmek için başvuruda bulunurken, bunun Ethereum'u ABD düzenleyici çevresine daha da yaklaştırmak için önemli bir an olduğunun farkındayız." dedi.

Mart 2019'da kurulan Grayscale Ethereum Trust, şu anda yaklaşık 5 milyar dolar değerinde varlığı yönetiyor. Grayscale'in Form 19b-4 başvurusunun zamanlaması; Vaneck, Proshares ve Bitwise gibi diğer finansal oyuncuların Ethereum Vadeli İşlem ETF'lerinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelmesi açısından önemlidir.

Bu şirketler vadeli işlemlere dayalı tekliflerle ilerlerken Grayscale, yaklaşımını rakiplerinden farklılaştırarak spot Ethereum ETF'i yaratmayı amaçlıyor.

Grayscale, yalnızca spot Ethereum ETF'ine odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda Bitcoin Trust'ını da spot ETF'ye dönüştürmeyi planlıyor. Fakat bu dönüşümün onaylanması konusunda SEC ile yasal sorunlarla karşı karşıya.

Grayscale'den Spot Ethereum ETF için Kritik Hamle Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar