Bitcoin Haberleri

Grayscale’in Bitcoin yatırımı dudak uçuklatıyor!

Dünyanın en büyük kripto para birimi bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 dolara ulaştı.

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %5.50 oranında değer kazanmasının ardından Salı günü 63.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’deki bu son artış, Grayscale’in yönetimi altındaki dijital varlıklarının toplam değerlemesini rekor seviyeye çıkardı.

Twitter’da yapılan resmi bir duyuruya göre, Grayscale şu anda 47,7 milyar dolardan fazla bir değerlenmesi olan kripto para sahip. Şirketin elinde yaklaşık 40 milyar dolar değerinde 650.000’den fazla Bitcoin var. Grayscale, en büyük kurumsal BTC yatırımcılarından biridir.

Ethereum, Grayscale’in sahip olduğu en büyük ikinci kripto para birimidir. Şirkette yaklaşık 6,8 milyar dolar değerinde 3,17 milyonun üzerinde ETH var. Ethereum ayrıca, son 7 günde %5’in üzerinde bir artıştan sonra bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.220 dolara çıktı. Ethereum şu anda Bitcoin’in hemen arkasında 255 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 50.000 doları delip geçti: Yeni rekor seviye geldi!

CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, kripto para yatırım ürünleri geçen hafta toplamda 83 milyon dolar çekti. CoinShares; “Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 55 milyon dolar ve 22 milyon dolarlık girişler gördü. Çok varlıklı yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta Şubat 2021’den bu yana en büyük giriş olan 8 milyon dolarlık girişi yaşadı. Bu, Ethereum’un popülaritesindeki artışla birlikte yatırımcıların odaklarını alternatif dijital varlıklara çevirmeye başladığını gösteriyor.” dedi.

Bitcoin ve Ethereum’un Popülerliği Artıyor

BTC ve ETH’nin popülaritesi kurumsal yatırımcılar arasında daha da artıyor. Hatta bugün TIME Magazine ve Grayscale bir ortaklık duyurdu. Medya devi TIME artık Bitcoin ile ödeme almayı kabul ettiğini açıkladı. Geçen hafta, önde gelen Çinli uygulama geliştiricilerinden biri olan Meitu, şirketin yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu duyurdu. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin Nisan 2019’dan bu yana en düşük seviyelere gerilemesine rağmen, BTC’nin zincir içi faaliyeti 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son Dakika: Bitcoin 27.500 Doları Aştı! Yükseliş Devam Edecek mi?

Grayscale, Bitcoin ve Ethereum dışında, Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) gibi birçok başka kripto para yatırım ürününe sahiptir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu