Altcoin Haberleri

Grayscale’in Dev Adımı ile Chainlink (LINK) Fiyatı Ralli Yapıyor

ABONE OL:

Dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisi ve Grayscale 6 Nisan 2021’de 3 aylık dönem değerlendirmesinde en büyük fonu olan Grayscale Digital Large Cap Fund’a Chainlink (LINK) eklediğini duyurdu.

Kısacası Grayscale en büyük piyasa değerli kripto para birimlerinin olduğu fonuna Chainlink (LINK) kripto para birimini ekledi. Bu duyuru, yatırımcılara Chainlink (LINK) fiyat hareketine maruz kalma seçeneği sunan tek varlıklı bir yatırım ürünü olan Grayscale Chainlink Trust’ın lansmanından sonra geldi. Grayscale Digital Large Cap Fund’da şu anda 538.2 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor. Chainlink (LINK) bu fona katılarak Ripple (XRP) kripto para biriminin yerini dolduracak. Ripple şirketine ABD’li düzenleyici SEC dava açtıktan sonra Grayscale XRP kripto para birimini bu fondan çıkarmıştı.

Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink, Ethereum üzerine kurulu merkezi olmayan bir veri yönlendirme protokolüdür. Chainlink, geniş bir düğüm ağı aracılığıyla, genellikle Oracle hizmeti olarak adlandırılan zincir dışı kaynaklardan zincir üzerindeki uygulamalara veri aktarımını kolaylaştırır. LINK kripto para birimi ise Chainlink’in yerel tokenidir. Chainlink (LINK) düğüm operatörlerini Oracle hizmetleri sağlamaya teşvik etmek için kullanılır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bomba iddia: Grayscale'nin elinde 500.000 adet BTC mi bulunuyor?

Grayscale kısa süre önce, Chainlink hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yatırımcılar için dijital para birimi hakkında bir rapor yayınladı. Bu raporu okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Grayscale fonunda ne var?

Son verilere göre Grayscale Digital Large Cap fonunda %79,8 Bitcoin (BTC), %17,5 Ethereum (ETH), %0,80 Bitcoin Cash (BCH), %1,00 Litecoin ve %0,90 Chainlink (LINK) bulunuyor. Bu fonda bulunan her bir hisse 0.00046619 Bitcoin (BTC), 0.00287637 Ethereum (ETH), 0.00046869 Bitcoin Cash (BCH), 0.00166308 Litecoin ve 0.00973831 Chainlink (LINK) koinini temsil ediyor. Fon herhangi bir gelir yaratmadığından dolayı devam eden giderlerini ödemek için fonda yer alan varlıklar düzenli olarak dağıtılıyor. Bu nedenle, her bir fon bileşenlerinin miktarı zamanla kademeli olarak azalıyor.

Chainlink (LINK) Fiyatı Ralli Yapıyor

Grayscale’in bu haberini takiben Chainlink (LINK) fiyatı bugün ralli yapmaya başladı. Şu anda Chainlink (LINK) gün içi olarak %5’in üzerinde değer kazandı. Hatta LINK fiyatı bugün 20 Şubat 2021’de ulaşılan 36.92 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyene çok yaklaştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Grayscale Bitcoin Alımını Arttırdı

Güncel Chainlink (LINK) fiyatı, piyasa değeri ve hacmi

Chainlink (LINK) şu anda dolardan ve Türk lirasından işlem görüyor. LINK’in piyasa değeri güncel olarak dolarda bulunuyor. Ayrıca 24 saatlik LINK hacmi dolarda seyrediyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu