Kripto Para Haberleri

Grayscale’in kripto para varlıkları 19 milyar dolara ulaştı

ABONE OL:

Dünyanın en büyük kripto para varlık yönetim şirketi Grayscale kısa süre önce yönetimi altında kripto paraların toplam değerini güncel olarak açıkladı. Grayscale’in resmi açıklamasına göre şirkette şu anda 600.000’den fazla Bitcoin, 2.94 milyon Ethereum ve 1.1 milyon Litecoin bulunuyor. Bu verilere göre Grayscale’de 16 milyar dolar değerinde Bitcoin ve 3 milyar dolar diğer kripto paralar bulunuyor. Grayscale şu anda toplam olarak 19 milyar dolarlık kripto paraya sahip.

Grayscale’de 19 milyar dolar değerinde kripto para var

Grayscale’in bugün yaptığı resmi açıklamalara göre şirketin yönetimi altında şu anda Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, XRP, Zcash, Ethereum Classic ve Bitcoin Cash bulunuyor. Buna ek olarak kripto para varlık yönetim şirketi son 30 gün içinde 73.000 adet Bitcoin satın aldı.

Bitcoin ve Ethereum son zamanlarda ralli yapması ile Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların değeri keskin bir şekilde yükseldi. Şu anda 1 Bitcoin dolardan ve Ethereum dolardan işlem görüyor. Bitcoin bugün 28.599 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Ethereum ise dün 2018’den beri en yüksek seviye olan 747 dolara yükseldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güney Korede Kripto Paralar Yasallaşıyor

Özellikle son haftalarda Grayscale yönetimi altında bulunan Bitcoin miktarını keskin bir şekilde yükseltti. Yine de şirket Aralık ayında yeni yatırımcıların 6 ay sonra Bitcoin yatırımı yapabileceği bir kural değişikliğine gitti.

Kripto para piyasalarında neler oluyor?

Kripto paraların toplam piyasa değeri şu anda 720 milyar doların üerinde 732 milyar dolarda seyrediyor. Kripto para ödemeleri Ripple’ın (XRP) ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinden sonra çoğu yatırımcı XRP’den çıkarak Bitcoin’e geçti ve hala devam etmekte olan kurumsal satın alımlar ile kripto para piyasalarının toplam değeri son günlerde 100 milyar dolar attı.

Ripple’ın dava edilmesinden sonra XRP fiyatı %60 oranında değer kaybetti. Şu anda ABD’de işlem yapan kripto para borsaları tek tek XRP’yi delist ediyor. XRP geçtiğimiz haftanın başında 0.56 dolardan işlem görürken şu anda dolardan işlem görüyor.

SEC ve Ripple davası ile kripto para piyasaları ne kadar sorunlu bir döneme girmiş olsa da Grayscale Bitcoin ve diğer kripto paralardan satın almaya devam ediyor. Grayscale’e ek olarak çeşitli Wall Street şirketleri ve ünlü Wall Street yatırımcıları hala Bitcoin’e destek vermeye devam ediyor. Wall Street yatırımcıları Coivd-19 yüzünden ekonomik belirsizlik dönemi içinde olduğumuzdan dolayı enflasyon risklerinden korunmak için günümüzde Bitcoin satın alıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu