Kripto Para Haberleri

Güncel kripto para milyarder listesi açıklandı

ABONE OL:

Bitcoin, tüccarlara ve yatırımcılara yatırım yapmaları için ek bir yol sunsa da aynı zamanda bu kişiler için Bitcoin birden çok kez kâr geri dönüşü de yaptı. Bazı tüccarlar Bitcoin’e az miktarda para yatırmayı seçer ve böylece küçük kazanırlar ama bazı kişiler tüm fonlarını Bitcoin’e bağlar.

Özellikle Bitcoin’e büyük yatırım yapan kişiler fonlarının katlandığını gördü ve artol perakende tüccarları bile Bitcoin’e geçiyor. Bu bağlamda yeni bir rapor, piyasada meydana gelen son Bitcoin rallisinin insanların servetinin nasıl arttığına baktı.

Bitcoin’in yükselişi zenginlik artışına neden oldu

Bitcoin geçen yıl Ağustos ayından itibaren yükselmeye başladı, çünkü Bitcoin korona virüs salgınından etkilenen bir satıştan sonra yıl sonuna doğru tüm zamanların en yüksek fiyatını test etmek için geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Kara Perşembe düşüşünde Bitcoin 3.500 dolara kadar düştü ve bu süreçte değerinin %50’sini kaybetti.

En son yayınlanan Forbes milyarderler listesinde, kripto para endüstrisi dünyadaki en büyük milyarderler listesini oluşturan yaklaşık dokuz yatırımcı ve tüccar değişikliği gördü. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor listeye adım attı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD kripto para yarışında tüm ülkeleri geçiyor

Kripto para borsası şirketi Binance CEO’su Changpeng Zhao ise geçen yıl Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından listedeki yerini kaybettikten sonra kısa süre önce tekrardan milyarder listesine girdi. Listeye göre, Sam Bankman-Fried kripto para milyarderlerinin en büyük ve en zengin üyesi oldu. Kripto para borsası FTX’in CEO’su şu anda yaklaşık 8,7 milyar dolarlık net değere sahip.

Kripto milyarder listelerine daha fazla yeni kişi katılıyor

Sam Bankman-Fried’in hemen arkasından başka bir kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong geliyor. Geçen yılki listede Brian Armstrong sadece 1 milyar dolar değerindeydi, ancak şu anda bu yıl toplamda 6,5 milyar net değere sahip.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong milyarder lisetesindeki yerini sağlamlaştırılırken Coinbase de halka açılmaya hazırlanıyor. Coinbase yaklaşık 2,8 milyon hissesi ile doğrudan listelenirse Sam Bankman-Fried’i kripto para milyarder listesindeki birincilik konumunu kaybedebilir.

Kripto para milyarderleri listesini oluşturan diğer kişiler arasında toplam değeri 3,4 milyar dolar olan Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen, Ripple şirketinin eski bir çalışanı olan Jed McCaleb toplam değeri yaklaşık 2 milyar dolar ile ilk 5 arasına giriyor. 6. sırada Winklevoss ikizleri olarak bilinen Tyler ve Cameron Winklevoss geliyor. Winklevoss ikizleri 6 milyar dolarlık net değere sahip.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu