Dikkat Çekenler

Günde 5 Dolar Tasarruf Yaparak Milyoner Olmak Mümkün

ABONE OL:

22 yaşından başlayarak 65 yaşına kadar günde 5 dolar biriktirdiğiniz takdirde sizler de 65 yaşınıza geldiğinizde 78.475 Dolar’a sahip olacaksınız. Fakat 43 yıllık enflasyon detayını da unutmamak gerekiyor. Yine de güzel para değil mi? Cevabınızın kesinlikle evet olduğunu tahmin etmek zor değil. Gelelim diğer tavsiyelere. Uzman yatırımcılar, nasıl kazanç elde edebileceğini ve bunu elde ederken de hangi riskleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini aktarıyorlar.

  • Yüksek risk içeren ve bir stratejiye bağlı olmadan yapılan yatırım hamleleri, kısa vadede olmasa bile uzun vadede mutlaka kaybettirecektir. Birçok yatırımcı, sabırlı davranmadığı için kaybetmeye mahkum ve aslında yapılan en önemli hataların başında da bu geliyor. Yatırımcılar, risk almadan, az kazanç ile ilerlemeniz gerektiğini tavsiye ediyor. Nerede duracağınızı bilmek zorundasınız ve bunu bir alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde sizler de kazanan tarafta yer alıyor olacaksınız.
  • Fazla aktif olmanız gerekiyor. Bu da ekstra zaman anlamına geliyor. Eğer borsayı takip etmek ve bunu gerçek bir profesyonel gibi yerine getirmek istiyorsanız uykunuzdan fedakarlık etmeniz gerekebilir. Borsa, gerçek manada profesyonellik gerektiren bir iştir ve amatörlüğe yer yoktur.
  • Küçük borsalarda kuruşluk hisse senedi almak doğru bir yatırım biçimi değil. Birçoklarınız bunu yapıyor olabilir ancak çoğu zaman yatırımlarınızın büyük bir kısmını kaybedeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.
  • Topluluklardan uzak durun. Çok faza akıl almak ve bu karmaşanın ortasında yer almak sizlere herhangi bir şey kazandırmayacaktır. Reddit toplulukları bunun en önemli örneği ve sürekli olarak bir bilgi kirliliği durumu söz konusu. Karar mercii her zaman sizlersiniz ve yatırımlarınızı yaparken doğru analiz yetisini de kaybetmemeniz ve tam aksine ön planda tutmanız gerekiyor. Karmaşık bilgiler ile hareket edip risk aldığınız takdirde kaybetmeniz gayet normal.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Diğer Varlıklardan Ayrılmak İçin Hazır Mı?
 data-lazy-srcset=

Yatırımcılar nelere dikkat etmeli ya da nasıl tasarruf edebilirsiniz gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Uzman yatırımcılardan aldığımız yorumları özgün bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz. Sizler de bu listeye uygun hareket ederek kazanç sağlayabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu