Kripto Para Haberleri

Güney Afrika, Kripto Para Birimlerini Düzenleme Adına Kolları Sıvadı

Bloomberg raporu doğrultusunda, an itibarıyla ülkenin en büyük ve söz sahibi finansal piyasa düzenleyicisi olan FSCA, dijital para birimlerini düzenleme teklifi sundu. Daha öncesinde buna benzer bir teklif sunulmuş ve herhangi bir ilerleme ya da gelişme kaydedilmemişti.

Bu durumda dolandırıcılara bir fırsat yaratılmış ve ülkede dijital para borsasını kullanarak mağdur edilen çok sayıda yatırımcı gündeme gelmişti. Şimdilerde yeni bir girişim ile karşımıza çıkıyorlar ve bu kez daha kararlı olduklarını da net bir şekilde görebiliyoruz. Yapılacak hamleler ile birlikte daha güvenli bir borsa ve yatırım ortamına imza atılacak.

kripto para

En Büyük Ponzi Şeması

Güney Afrika’nın en büyük dolandırılma olaylarından biri olarak gündeme gelen 28.000 yatırımcının dolandırılması olayı, saadet zinciri çetesini de ortaya çıkardı. Kripto para piyasasını dolandırmak için yola çıkan çete, yaptığı çalışmalar ile birlikte gayet de başarılı oldu.

Ponzi sistemini kullanarak yatırımcıları mağdur etmeye devam eden çete, düzenleme talebinin de sorumlusu. Yapılacak yeni düzenlemeler ve buna bağlı çalışmalar ile birlikte yatırımcılar daha güveni bir şekilde al sat yapabilecek. An itibarıyla ülkenin gündeminde bu konu yer alıyor ve öyle zannediyoruz ki atılacak adımlar bu kez işe yarayacak ve somut, yani elle tutulur bir adım olacaktır.

Brandon Topham: Yetkimizi Kaybettik

FSCA uygulama başkanı, yaptığı açıklamada tam olarak bunu ifade etti. Yetkilerini, bu olayın saadet zincirine dönüşmeye başladığı an kaybettiklerini ve denetim sağlayamadıklarını söyledi.  Ponzi sistemi birçok ülkede yatırımcıların en büyük baş belası diyebiliriz ve bunu yakın zamanda ülkemizde de yaşadık. Fakat Güney Afrika bu konuda en çok kaybeden adreslerden biri oldu ve yatırımcı sayısına bakıldığında bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.

FSCA’da şu an büyük bir hareketlilik yaşanıyor ve bu tür olayların tekrar yaşanmaması ve kripto para piyasasının daha güvenilir bir seviyeye taşınması adına doğru hamleler yapmaya hazır durumdalar. Ellerinde acı bir tecrübe de yer alıyor ve bu tecrübe onları daha sağlıklı düşünmeye itiyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu