Güney Kore Blockchain Derneği’ne Yeni Başkan Atanacak

1 Dakikada Okunabilir


Güney Kore dünyadaki Blockchain ve kripto paraların merkezi konumunda olmayan ancak bu konuda en büyük 2 ülkeden birisi olarak adının bilindiği bir Asya ülkesi. Asya ülkeleri arasında en demokratik ülke olması, tarihinde yaşadığı acılar ve sorunlara ve bugün Kuzey Kore gibi sorunlar sebebi ile adından söz ettirmiş olsa da teknoloji konusunda bölgedeki rakiplerine göre orijinal ürünler üretmek, orijinal ve benzersiz fikirleri hayata geçirmek konusunda çok başarılı.

Güney Kore’nin eski mali müşavir yardımcısı ve Mali Denetleme Servisi’nin (FSS) eski Başkan Yardımcısı olan Oh Gap-soo ile ilgili iddialar bugün Güney Kore basınında yayınlandı. Güney Kore Blockchain Derneği tarafından 24 Haziran 2019’da yapılacak oturumda Güney Kore’nin eski mali müşavir yardımcısı ve Mali Denetleme Servisi’nin (FSS) eski Başkan Yardımcısı olan Oh Gap-soo’nun ”Genel Başkan” ünvanı alması ile ilgili olarak çalışmalar yapıldığı ve Soo’nun Blockchain Derneği’ne katacak çok önemli katkısının olacağı açıklandı.

Dünyada Blockchain teknolojisi giderek daha fazla ilgi görmeye ve daha fazla insanı etkilemeye başladı. Blockchain teknolojisinden elde edilen gelirlerde bir o kadar artmaya başlarken, IBM gibi dev birkaç teknoloji üreticisi bu konuda çalışmalarına son 1 yıl içerisinde %100’ün üzerinde hız verme kararı aldı. Basına açıklanmayan birçok Blockchain teknolojisi çalışması ve araştırma olduğu tahmin edilirken, bunlarla ilgili gelecekte çalışma sonuçlarına dair raporların yayınlanması Blockchain sektörünün temelini oluşturacak çalışmalar olabilir.


error: Kopyalama Engellendi!