Anasayfa Altcoin Güney Kore Borsaları, Bu 2 Coini Delist Edecek: İşte Sebebi...

Güney Kore Borsaları, Bu 2 Coini Delist Edecek: İşte Sebebi...

Altcoin

Güney Kore merkezli kripto para borsaları, "yatırımcıları korumak" için iki altcoini delist edecek.

Güney Kore Borsaları, Bu 2 Coini Delist Edecek: İşte Sebebi...

Güney Kore merkezli kripto para borsalarından önemli bir delist kararı geldi. Söz konusu karara göre, iki altcoin delist edilecek. 

Güney Kore merkezli kripto para borsalarından oluşan bir grup olan Dijital Varlık Borsası Ortak Danışma Organı (DAXA) üyeleri, OMG Network (OMG) ve Serum (SRM) kripto para birimlerini delist edecek. 

Upbit tarafından yapılan duyuruya göre; DAXA, OMG ve SRM desteğini 26 Nisan 14:00 KST'de sonlandıracak. Delist kararının arkasındaki sebep "yatırımcıları korumak" olarak açıklandı. Wu Blockchain, OMG ve SRM varlıklarının "normal şekilde çalışmadığını" bildirdi. 

Terra'nın çöküşünden sonra oluşturulan DAXA'nın üyeleri, delist kararını duyururken OMG ve SRM varlıklarına yönelik desteğin sona ermesinden bir ay sonra kullanıcıların paralarını çekmelerine izin verileceğini kaydetti. 

Şimdiye kadar beş Kore borsası - Upbit, Coinone, Bithumb, GOPAX ve Korbit - kriz durumunda yatırımcılara yardımcı olmak için DAXA'ya katıldı.

Güney Kore Borsaları, Bu 2 Coini Delist Edecek: İşte Sebebi...

Coinbase ve Binance'dan da Delist Kararı Gelmişti

Geçen ay ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, diğer tokenlerin yanı sıra OMG ticaretini askıya aldı. Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre; kullanıcılar, ticaret yasakken fonlarına erişebilir ve paralarını çekebilirler. 

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance, Kasım 2022'deki FTX çöküşünün ardından SRM'yi delist etti. Rapora göre; SRM'nin delist edilmesinin arkasındaki sebep, Bahamalar merkezli kripto para platformu ile olan bağlantılarıydı.

Güney Kore Borsaları, Bu 2 Coini Delist Edecek: İşte Sebebi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik