Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Güney Kore Devlet Başkanı Moon: Blockchain ekonomiye faydaları olacak bir teknoloji

ABONE OL:

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-In, yerel basına yaptığı son dakika açıklamasında Güney Kore’nin düzenleyici inovasyon konusunda bazı yeni bir takım adımlar atmaya devam etmesi gerektiğini ve yeni teknolojilere her zaman kapısının açık ancak bu teknolojilere güvenle yaklaşmaları gerektiğini açıkladı. Güney Kore’nin giderek daha fazla Blockchain ve buna benzer teknolojiler ile ilgilenmeye devam edeceğini belirten başkan, Blockchain teknolojisinin yasal olarak düzenlenmesi durumunda ise daha iyi verim elde edebilecek olduklarını özellikle şirketlere yönelik olarak bazı hakları ve düzenlemeleri yapmak için çalıştıklarını açıkladı.

Güney Kore’nin Blockchain teknolojisinden ekonomik olarak bir kazanç elde etmesinin mümkün olduğunu, insanların Blockchain teknolojisine gelecekte daha fazla adapte olabileceği gibi sektörlerinde daha fazla Blockchain teknolojisinden kazanç elde etmeye yönelik programlar düzenleyebileceğini açıklayan Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-In, bu konuda ülkesinin çalışmalarını hükümetin takip etmeye devam edeceğini ve destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

Güney Kore’nin Blockchain teknolojisi geçmişi çok gelişmiş ve diğer ülkelere göre bazı farklar atmaya devam ederek yola devam ediyor. Ülkede kripto para birimleri konusunda hiçbir yasak uygulanmıyor ancak sadece belirli alanlarda bir takım yasaklar var. Blockchain şirketlerine ise belirli destekler geçmişte verildi ancak artık bugün bu sektörün gelişmiş olması gerekçe gösterilerek yeni şirketlere ve eski şirketlere destek verilmiyor, kendilerinin yola devam etmesi isteniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Blockchain teknolojisini nasıl popüler hale getirdi?

*Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-In ülkesinde güvenilir bir isim.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu