Kripto Para Haberleri

Güney Kore, ICO yasaklarını sürdürüyor

ABONE OL:

Güney Kore’de finans regülatörlerinin aldığı son karar ile ülkede ICO yasaklarıyla anılmaya devam edecek. Kripto paralara uyguladığı yasaklar ile ”kripto paraların yasaklar ülkesi” olarak tanınan Güney Kore, ICO yasaklarınında devam etmesine karar verdi ve ICO yasaklarının yasal olarak uygulanması yönünde beyan açıkladı. Yerel ICO’lara izin verilmeyecek olduğunu ve yasaların ICO’ları yasak olarak tutmaya devam edecek olduğunu açıklayan yerel yetkililer, ICO yasaklarına uymayanların ise mevcut yasalar altında cezalandırılacak olduklarını ve ICO’ların ”yüksek risk” kategorisinde olduğunu açıkladı.

Güney Kore, bir süredir kripto para yasaklarının uygulandığı, aynı zamanda dünyada en fazla kripto paraların kullanıldığı ülkelerden birisi. Seul’de kripto para şirketlerinin kurulmasına yönelik olarak girişimler var ve ülkeye gelen yatırımcıların çok küçük bir bölümü kripto para şirketlerine yatırım yapıyorlar. Hükümet ise kripto paraların riskli olduğu uyarılarını sürekli ikaz ederek, halkın Bitcoin alırken dikkat etmesini ve riskli yatırım yaptıklarının farkında olmaları konusunda uyarılar yayınlamakta.

ıco yasakları devam edecek ve yerel ıco’lar yüksek riskli kategoride değerlendirilecekler. yüksek riskli kategoride olan bir ürüne veya işleme izin veremeyiz.

Ülkede, ICO yasaklarının devam etmesine yönelik son karar sonrasında ICO’lara yatırım yapmak isteyenler bu karara tepki gösterirken, Çin ve Kuzey Kore benzetmesi yapanlarda yok değil. Ülkenin bir bölümü ICO yasaklarının uygulanmasını isterken, bir bölümü de yasakların kaldırılmasını istiyor.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Crypto For Venezuela: 260 ABD Doları değerinde bağış aldık ve dağıttık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu