Kripto Para Haberleri

Güney Kore, ICO’lar konusunda daha hızlı adımlar atmaktan yana

Güney Kore’nin kripto paralar konusunda aldığı bir takım yasak kararlarından dolayı ortaya çıkan tepkileri dindirmek ve kripto paraların gücünün daha fazla etkin olarak kullanılmasını elde etmek için ülkede yasal olarak bir takım yasakları kaldırmaya yönelik adımlar atacak olduğu iddia edildi. Yerel Güney Kore kripto para basınına göre hükümet, kripto para yasaklarının derhal kademeli olarak kaldırılmasından yana tavır aldı ve memurlara uygulanan kripto para yasağının dahi belirli bir limit kapsamında kaldırılabilecek olduğu iddia edildi.

Bununla birlikte ICO’ları yasal hale getirmek için çaba harcadığı iddia edilen Güney Kore hükümetinin, eğer ki bir problem olmaz ise ve engel çıkmaz ise ICO’ları çok kısa süre içerisinde yasal hale getirecek olduğu ve bunun önünde bir engel görmediği açıklandı. Çin’de ve diğer bazı ülkelerde ICO’lar yasak ve yasallaştırılmamış olmasından dolayı bu adım sonrasında ICO’lar konusunda Güney Kore’nin çok daha büyük oranda etkisinin hissedilecek olduğu bekleniyor.

ICO yasal hale gelince talep patlayacak!

ICO’lar yasal hale geldikten sonra Güney Kore’ye bu konuda talep patlaması yaşayabilecek olduğu ve bu talebin çok yüksek olabilecek olduğu değerlendiriliyor. Kore hükümetinin kripto para yasaklarından yana olmadığını göstermek ve vatandaşlarını ekonomik olarak koruduğunu ve korumaya devam ettiğini göstermesi sonrasında yatırımcılara en iyi oranda seçenek sunacak olduğu belirtilirken, Kore hükümetince atılacak olan her bir yeni adımın ülkenin geleceğine etkisi olduğu değerlendiriliyor. ICO’ların yasal hale gelmesi sonucunda insanların çok daha fazla Güney Kore hükümetinin kripto paralar konusunda demokratik ve özgür davrandığına inanacak oldukları belirtilirken, hükümetin yasal denetimlerinin ise hız kesmeden devam edecek olduğu konusunda taviz vermeyeceği belirtilmekte. Ekiplerin 7 gün 24 saat kara para aklama, terör finansmanı ve diğer konuları takip edecek olduğu bilinmekte.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin konusunda beklentiler yükselecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu