Kripto Para Haberleri

Güney Kore, Kripto Para Kazançlarına %20 Vergi Koymayı Planlıyor

ABONE OL:

Güney Kore hükumeti, kripto para işlemlerinden elde edilen gelir üzerinden %20 vergi almayı planlıyor.

Japonya Ekonomi ve Maliye Bakanlığı yakın zamanda Japonya Gelir Vergisi Bürosuna kripto para vergi planını gözden geçirmesini emretti. Daha önce bakanlığın emlak vergi ofisi bu planı gözden geçirmişti.

Bu değişik Kore uzmanlarını hükumetin kripto para ticaret kazançlarını “sermaye kazancı” olarak değil de “diğer gelir” olarak ele alacağı yönünde spekülasyonları artırdı.

İsmini açıklamayan bir yetkiliye göre:

“Maliye bakanlığı henüz yönünü kesinleştirmedi, ancak sanal varlık ticaretinden elde edilen gelirin, gayrimenkul mülkleri gibi sermayelerin transferinden elde edilen kazançlar olarak değil, diğer gelirler olarak etiketlenmesi daha muhtemel hale geldi.”

Kore’deki diğer gelirler, toplam diğer gelirlerin %40’ı üzerinden %20 vergiye tabidir ve geri kalan %60’ı vergiden düşülebilir.

Güney Kore bir aydan fazla bir süredir kripto para kazancı üzerinden vergi almayı planlıyor. Diğer gelir olarak kesinleştikten sonra Kore vergi dairesi ve Ulusal Vergi Servisi (NTS), kripto kazançlarından vergi almaya derhal başlayacak.

NTS, yabancıların kripto para ticaretinden elde ettikleri kazançları diğer gelirler olarak etiketlemeye başladı ve dolaylı olarak kripto para borsaları üzerinden de vergi topluyor. Yetkili yakın zamanda Bithumb borsasını 70 milyon doların stopaj vergisi ile cezalandırdı.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  1 Bitcoin Kaç TL?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu