Anasayfa Sektörel Güney Kore mi ABD mi? Do Kwon İade Kararına İtiraz Etti!

Güney Kore mi ABD mi? Do Kwon İade Kararına İtiraz Etti!

Sektörel

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Karadağ Yüksek Mahkemesinin iade kararına karşı resmi olarak itirazda bulundu. İşte tüm detaylar...

Güney Kore mi ABD mi? Do Kwon İade Kararına İtiraz Etti!

6 Aralık'ta Karadağ Temyiz Mahkemesi, yerel basında çıkan haberlere göre, Kwon Do-hyung'un mahkemenin kendisini iade etme kararını kabul etmeyi reddettiğini ifade ederek temyiz başvurusunda bulunduğunu doğruladı.

Temyiz, iade kararının zorunlu olarak yeniden incelenmesini tetikleyerek Karadağ Temyiz Mahkemesini davayı incelemeye zorluyor. Kwon Do-hyung'un temyiz başvurusunun zamanlaması, çözüm zaman çizelgesine belirsizlik katıyor ve Karadağ Adalet Bakanlığı'nın, belirlenen son tarih olan 15 Aralık'tan önce suçlunun iade edileceği yerle ilgili bir karara varmasını zorlaştırıyor.

Do Kwon'un Güney Kore ve ABD'ye İadesi Hakkında

Yasal destan, Karadağ mahkemesinin Kwon Do-hyung'u iade edilmek üzere altı ay süreyle alıkoymaya karar verdiği ve iadesine ilişkin nihai karar için son tarihi belirlediği 15 Haziran'a kadar uzanıyor. Temyiz, Karadağ Yüksek Mahkemesinin Güney Kore ve ABD'nin talep ettiği iade talebini onaylamasından yaklaşık iki hafta sonra geldi.

Güney Kore mi ABD mi? Do Kwon İade Kararına İtiraz Etti!

Mahkeme, kararda Kwon Do-hyung'un Kore'ye mi yoksa ABD'ye mi iade edileceğinin belirtilmediğini açıklayarak nihai kararı Karadağ Adalet Bakanı'na bıraktı. Mahkemeden yapılan açıklamaya göre, iade davası sırasında Kwon Do-hyung, Kore'ye iade edilme isteğini dile getirdi.

Suçluların İadesinin İptal Edilme Şansı Zayıf Görünüyor

Kwon Do-hyung'un itirazına rağmen Karadağ'daki yerel gözlemciler iade kararının bozulması ihtimalinin zayıf olduğunu öne sürüyor. Hukuki duruma aşina olan yerel bir gazeteci, Karadağlı hükümet yetkilileri ve yargı mensupları arasında Do Kwon'un devam eden tutukluluğunun aşırı dikkat çektiğine dair yaygın bir inanışın bulunduğunu belirtti.

Karadağ Temyiz Mahkemesinin iade itirazıyla ilgili yakında vereceği karar, Do Kwon'un Güney Kore'ye veya ABD'ye potansiyel iadesinin anahtarını taşıdığı için yakından izlenecek.

Kaynak: Cryptonews

Güney Kore mi ABD mi? Do Kwon İade Kararına İtiraz Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Dijital Dövüşçülerin Kripto Arenası: Cyber Arena (CAT) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar