Anasayfa Sektörel Güney Kore'den Çarpıcı Kripto Hamlesi: Rezerv Kuralı Getirdi!

Güney Kore'den Çarpıcı Kripto Hamlesi: Rezerv Kuralı Getirdi!

Sektörel

Güney Kore, kripto para borsalarının banka hesaplarına yönelik rezerv kuralı getirdi.

Güney Kore'den Kripto Hamlesi: Rezerv Kuralı Getirdi!

2022'de bir dizi zorluk yaşadıktan sonra Güney Kore, kripto para piyasasını denetleme rolünü geliştirmeyi tercih etti. Benzer bir çabayla hükûmet, kripto para borsalarını daha sorumlu tutmaya karar verdi.

Sonuç olarak Eylül ayından itibaren Güney Kore'deki kripto para borsalarının, banka hesaplarında en az 3 milyar won ya da 2,3 milyon dolar rezerv bulundurması zorunlu olacak.

İlk yönergeler, Temmuz ayında Kore Bankalar Federasyonu tarafından tanıtıldı. Bankacılık birliği, "Sanal Varlık Gerçek Adlı Hesap İşletim Yönergeleri" başlıklı bir belgede, kripto para borsalarına rezerv olarak en az 3 milyar won veya günlük ortalama mevduatlarının yüzde 30'una eşit bir miktar ayırmaları talimatını verdi.

Güney Kore'den Çarpıcı Kripto Hamlesi: Rezerv Kuralı Getirdi!

Bununla birlikte, günlük ortalama mevduatın yüzde 30'unun 20 milyar won'u aşması halinde yalnızca 20 milyar won'a kadar rezerv olarak saklanabilir. Sonuç olarak, rezerv biriktirme sürecinin gerçek isim hesapları edinmek için bir ön koşul haline gelmesi öngörülmektedir.

Şu anda Upbit ve Bithumb gibi önde gelen Güney Kore merkezli kripto para borsaları, yakın zamanda getirilen zorunlulukları karşılama yolunda ilerliyor. Binance'in Gopax'ı satın alarak Güney Kore'ye yeniden girmeye çalıştığı unutulmamalıdır. Fakat son raporlar anlaşmanın gerçekleşmediğini ortaya koyuyor.

Güney Kore Neden Bu Yönde Hareket Ediyor?

Son önlem; kripto para borsalarının potansiyel riskler durumunda kullanıcıları tazmin etme yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlayacaktır. Bu, bilgisayar korsanlığı veya teknik arızalar gibi olayları içerir. 

Ayrıca, geçen ay Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından yapılan duyuru ile de uyumludur. FSC, yerli firmaların önümüzdeki yıldan itibaren kripto varlıklarını açıklamalarını zorunlu kılacağını kaydetti. Bu, yeni muhasebe düzenlemelerinin bir bileşeni olacaktır.

Güney Kore'den Çarpıcı Kripto Hamlesi: Rezerv Kuralı Getirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar