Anasayfa NFT Güney Koreli Eğlence Devinden K-Pop Biletleri için NFT Hamlesi!

Güney Koreli Eğlence Devinden K-Pop Biletleri için NFT Hamlesi!

NFT

Güney Koreli eğlence devi Dreamus, K-pop biletleri için NFT'leri benimsiyor. İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

Güney Koreli Eğlence Devinden K-Pop Biletleri için NFT Hamlesi!

SK Planet'in bir yan kuruluşu olan Güney Koreli eğlence ve etkinlik şirketi Dreamus, ana şirketinin ödül uygulaması aracılığıyla NFT biletleme hizmetleri sunarak blockchain alanına giriyor.

Uygulama; hayranların, K-pop konserleri ve diğer gösteriler de dâhil olmak üzere çeşitli etkinlikler için, bu yılın başlarında başlatılan SK Planet'in özel Avalanche alt ağında Avalanche NFT'leri biçiminde bilet satın almalarına imkân tanıyor.

Şu anda Avalanche tabanlı NFT biletleri, bu yılki Seul Caz Festivali ve ikonik müzikal "Phantom of the Opera" için mevcut. K-pop Superpop Festivali için NFT biletleri başlangıçta sunuldu ancak etkinliğin resmî web sitesine göre sahne kurulumu sırasında öngörülemeyen bir olay nedeniyle iptal edildi ve geri ödemeler şu anda işleniyor.

Dreamus'un NFT biletleri, alıcılara etkinlik gününde aktif olacak bir QR kodu gösterecek. Fakat bu NFT'ler, OpenSea gibi platformlarda bulunan normal NFT'lerden farklıdır çünkü bunlar, başka birinin NFT'sini kullanarak yetkisiz girişi önlemek amacıyla yalnızca alıcı tarafından görülebilir.

Bu çaba, fenomenler ve ünlüler tarafından biletleme ve üyelik konusunda yaratıcı bir yaklaşım olarak başlatılan önceki NFT projelerini yansıtıyor. Geçtiğimiz yıl sosyal medya girişimcisi Gary Vaynerchuck, Minneapolis'te 10.000'den fazla parçadan oluşan NFT koleksiyonunun sahiplerine üç yıllık etkinliğe erişim hakkı verilen bir iş konferansı olan Veecon'a ev sahipliği yaptı.

Güney Koreli Eğlence Devinden K-Pop Biletleri için NFT Hamlesi!

NFT Biletlerinin Avantajları

Ava Labs'ın Kore Başkanı Justin Kim; NFT biletlerinin, uzun süredir devam eden bot ve scalper sorununu potansiyel olarak çözebileceğini vurguladı. Kim, "Bu hem sanatçılar hem de hayranlar için kötü bir durum. Tüm süreç boyunca gerçekten duygusal olarak inciniyorlar." dedi. 

Blockchain tabanlı NFT biletleri, yeniden satışların önlenmesine olanak sağlayan veya yeniden satış fiyatlarına kısıtlamalar getirerek sanatçılara daha fazla kontrol sağlayan özelliklerle yapılandırılabilir.

SK Planet Baş İşletme Sorumlusu Gyosu Kim'e göre; blockchain tabanlı biletler, aynı zamanda harika bir anti-scalping aracı olabilir. Kim, "Yerinde kimlik doğrulama süreci, etkinlik organizatörlerinin genel etkinlik deneyimini büyük ölçüde geliştirmelerine imkân tanıyor." diye konuştu. 

Polygon'daki Sports Illustrated Tickets ve Tezos'taki Get Protokolü de dâhil olmak üzere çok sayıda kripto girişimi de NFT biletleme alanına giriyor.

Dreamus ve Güney Kore'nin en büyük kablosuz taşıyıcısı SK Telecom'un bir yan kuruluşu olan SK Planet, bu yılın sonlarında NFT'ler için ikincil bir pazar yeri başlatmaya hazırlanıyor. Bu pazar yeri, sadakat avantajları ve ek özellikler sunacak.

Justin Kim, Koreli ticari işletmeler arasında blockchain çözümlerinin potansiyelinin giderek artan bir şekilde farkına varıldığını belirterek, "Hem perakende hem de işletme düzeyinde giderek daha fazla benimsenme yaşanıyor." dedi. 

Kaynak: Cryptonews

Güney Koreli Eğlence Devinden K-Pop Biletleri için NFT Hamlesi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik